Головна Новини Світ G7 Лідери G7 звернуться із закликом до Китаю: як це пов'язано з війною в Україні
commentss НОВИНИ Всі новини

Лідери G7 звернуться із закликом до Китаю: як це пов'язано з війною в Україні

За інформацією Bloomberg, лідери G7 закликають Китай припинити підтримку війни проти України

12 червня 2024, 14:10
Поділіться публікацією:

Лідери країн "Великої сімки" за підсумками зустрічі в Італії закликають Китай припинити підтримувати війну Росії проти України. Як передає портал "Коментарі", про це йдеться у проекті заяви саміту G7, повідомляє Bloomberg.

Лідери G7 звернуться із закликом до Китаю: як це пов'язано з війною в Україні

Велика сімка. Фото: з відкритих джерел

У матеріалі йдеться, що партнери України звинувачують Пекін у тому, що він постачає Росію технологіями та деталями — або знайденими у зброї, або необхідними для його виробництва — допомагаючи Москві торгові обмеження "Великої сімки" на багато цих товарів. Заборонені матеріали часто потрапляють до Росії через треті країни, такі як Китай та Туреччина, або через мережі посередників.

"Постійна підтримка Китаєм російської оборонно-промислової бази має значні та широкомасштабні наслідки для безпеки", — йдеться у проекті заяви, яка ще може змінитися до того, як вона буде узгоджена лідерами на саміті в Італії, який має розпочатися 13 червня.

Очікується, що в рамках зусиль щодо протидії обходу санкцій країни "Великої сімки" та Євросоюзу найближчими днями запровадять нові обмеження.

Обговорювані заходи включають список більшої кількості компаній, націлювання на банки в третіх країнах, які сприяють торгівлі, вимога, щоб компанії посилили перевірки своїх дочірніх компаній і субпідрядників за кордоном, а також розширення обмежень на товари західних брендів, які все ще потрапляють до Росії.

"Велика сімка" також закликає Пекін підштовхнути Росію до виведення військ з України та підтримати справедливий мир.

"Bloomberg" зазначає, що торгова напруженість між країнами "Великої сімки" та Китаєм буде відображена в заяві ширше. Очікується, що лідери заявлять, що політика Китаю "створює глобальні побічні ефекти, ринкові спотворення та шкідливі надлишкові потужності у низці секторів", згідно з проектом.

"Велика сімка" підтвердить свої зусилля щодо зменшення критичної залежності від Китаю, одночасно підтвердивши, що вони не мають наміру розривати відносини.

"Ми не намагаємося завдати шкоди Китаю або завадити його економічному розвитку, більше того, Китай, який зростає за міжнародними правилами, зростатиме, представлятиме глобальний інтерес", — йдеться в проекті.

Читайте також на порталі "Коментарі" — Кулеба розповів про крок Китаю, який наблизив би світ.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Обговорення

Поділіться своєю думкою!


Новини