Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Німецький винахідники розробляють нову далекобійну ракету RCM² на 500 км без американських компонентів, яка для України може стати цікавішою за Taurus. Як передає портал "Коментарі", про це пише Defense Express.
Дальнобійна ракета RCM. Фото: із відкритих джерел
Зазначається, що питання постачання крилатих ракет Taurus для України залишається у підвішеному стані, особливо з огляду на результати виборів у Німеччині. Однак є суттєва проблема: Taurus створена для запуску з літаків, що потребує спеціальних носіїв, з якими є нюанси пені. Наприклад, навіть для адаптації шведських "Грипенів" під ці ракети потрібен час та додаткові зусилля. На цьому перспективному фоні є розробка нової німецької далекобійної ракети RCM² з дальністю до 500 км, яку можна запускати з різних платформ. Така гнучкість робить її потенційно цікавішою для України.
За інформацією німецького порталу Hartpunkt, який посилається на "добре поінформовані джерела", компанія MBDA Germany, яка працює над RCM², планує цього року остаточно визначити її "дизайн": контури, деталі конструкції, габарити тощо. Перші випробувальні запуски з наземної платформи очікуються до 2028 року.
Рендери MBDA Germany демонструють можливі варіанти запуску RCM²: з вертикальної пускової установки на фрегатах, скидання з транспортного літака A400M або використання реактивної системи M270 MLRS (три такі установки вже передані ЗСУ).
Очікується, що ракета матиме довжину близько 4 метрів і стартову масу 350 кг, де приблизно третина становитиме бойову частину. Для наземних платформ передбачено використання стартового прискорювача, що збільшить її розміри та вагу.
При цьому інженери MBDA Deutschland свідомо уникають використання американських комплектуючих, щоб уникнути проблем із експортним контролем тощо, і це гальмує темп робіт.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Мерц підтвердив готовність постачати ЗСУ Taurus після виборів, але є умова.
Новини