Головна Новини Світ Німеччина Меркель навмисно грала на руку Путіну попри велику шкоду Німеччині: деталі
commentss НОВИНИ Всі новини

Меркель навмисно грала на руку Путіну попри велику шкоду Німеччині: деталі

Уряд Німеччини активно підтримував проект будівництва газопроводу "Північний потік - 2", хоча офіційно це приховував.

17 травня 2025, 20:25
Поділіться публікацією:

Нові архівні матеріали з канцелярії Ангели Меркель виявили, що уряд Німеччини активно підтримував російські газові проекти, ігноруючи можливі ризики, повідомляє Süddeutsche Zeitung.

Меркель навмисно грала на руку Путіну попри велику шкоду Німеччині: деталі

Ангела Меркель. Фото: DW

10 років тому, під час продажу газосховищ компанії Wintershall російському "Газпрому", німецькі чиновники майже не звертали увагу на залежність від газу з Росії. Їх більше турбувала реакція України, Польщі та балтійських країн.

Що стосується будівництва "Північного потоку — 2", то виявилося, що уряд Німеччини був глибоко втягнутий у процес, хоча публічно заявляв, що це виключно приватний проект.

Водночас побоювання щодо того, що Володимир Путін може зупинити постачання газу в Європу, визнали малоймовірними, виправдовуючи це технічними та економічними складнощами. Однак, як показав час, саме це і сталося в 2022 році, коли Кремль припинив постачання газу через "Північний потік — 1" після введення європейських санкцій.

Ба більше, документи свідчать про те, що команда Меркель навіть обговорювала можливість лобіювати подальші проекти, такі як "Північний потік — 3" і "Північний потік — 4". У канцелярії канцлера майже не було критики цього проекту, і навіть обговорювалося, що сама Меркель може переконати європейських партнерів блокувати санкції ЄС, які заважали завершенню "Північного потоку — 2".

Раніше "Коментарі" писали, що колишній канцлер Німеччини Ангела Меркель виступила у штаб-квартирі Світової організації торгівлі в Женеві і заявила, що Європа має використовувати дипломатичні шляхи, щоб врегулювати конфлікт в Україні. На її думку, європейським політикам потрібно обговорити цілу низку проблемних питань, зокрема з Росією. При цьому вона наголосила, що будь-які переговори не можна проводити за спиною в України.

 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини