Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Колишня федеральна канцлерка Німеччини Ангела Меркель зазначила, що її звинувачують у розв'язанні війни в Україні. На думку критиків, саме її рішення на саміті НАТО в Бухаресті у 2008 році, коли вона виступила проти надання Києву Плану дій щодо членства в Альянсі, підштовхнуло президента РФ Володимира Путіна до нападу на Україну.
Ангела Меркель(фото з відкритих джерел)
Про це Меркель розповіла в інтерв’ю виданню Spiegel.
На запитання журналістів, чи відчуває вона себе відповідальною за початок війни через позицію, зайняту на саміті в Бухаресті, Меркель відповіла: "Це не лише відчуття, це правда".
Вона також нагадала про заклик президента України Володимира Зеленського відвідати Бучу після трагедії, яка сталася там.
"Володимир Зеленський, наприклад, закликав колишнього президента Франції Саркозі та мене приїхати до Бучі після жахливої різанини, очевидно, маючи на увазі, що наша позиція в Бухаресті була відповідальною за смерті в Бучі", – сказала Меркель.
Водночас вона висловила захоплення мужністю та рішучістю Зеленського, але зазначила, що не погоджується з його поглядом на події 2008 року.
"Я попереджала знову і знову, зокрема й у Бухаресті у 2008 році: Путін вважає розпад Радянського Союзу найбільшою геополітичною катастрофою XX століття. І, звичайно, я не поділяю цей погляд. З цього він робить висновок про існування екзистенційної загрози для Росії й намагається, де тільки можливо, тримати колишні радянські республіки під контролем, розпалюючи конфлікти. Я мала рацію у своєму застереженні. Тому що Путін вдерся до Грузії ще 2008 року", – зазначила Меркель.
Меркель наголосила, що попри усвідомлення загроз з боку Путіна, тоді необхідно було шукати мирні шляхи вирішення конфліктів.
"На саміті НАТО 2014 року в Уельсі була поставлена мета, щоб усі країни витрачали на оборону два відсотки свого ВВП. Я визнаю, що енергійність, з якою це просувалось, була обмеженою", – додала Меркель.
Крім того, її критикують не лише за те, що вона нібито не зупинила агресію Путіна. Їй також дорікають недостатньою обороноздатністю Німеччини, залежністю від російського газу та небажанням постачати зброю Україні.
Колишня канцлерка відкинула ці звинувачення, зазначивши, що "багато важливих моментів сьогодні забуваються". Вона нагадала, що Україна та Польща отримували економічну вигоду від транзиту російського газу через свої території.
Також "Коментарі" писали про те, що Меркель заявила, що Путін спочатку не хотів нападати на Україну
Новини