Головна Новини Світ Німеччина Напад Путіна неминучий: у Німеччині готуються піти на кардинальний крок
commentss НОВИНИ Всі новини

Напад Путіна неминучий: у Німеччині готуються піти на кардинальний крок

Збройні сили Бундесверу перебувають у критичній потребі фінансування після тривалого періоду, коли їхній розвиток стримувався через багаторічне скорочення бюджетних витрат

8 липня 2025, 15:45
Поділіться публікацією:

Міністр фінансів Німеччини Ларс Клінгбайль  заявив, що зростання витрат на оборону є вкрай необхідним для протидії загрозі з боку Росії під керівництвом Путіна та для захисту майбутнього покоління німецьких дітей/

Напад Путіна неминучий: у Німеччині готуються піти на кардинальний крок

Фото: з відкритих джерел

Представляючи бюджет на 2025 рік у Бундестазі, Клінгбайль підкреслив, що "європейський простір перебуває під загрозою", а Бундесвер за тривалий період піддавався "паралітичному впливу" через постійне зменшення фінансування. Він зауважив, що, хоча для багатьох важко змиритися із поверненням війни на європейський континент, Німеччина залишається відданою підтримці України в її боротьбі з російською агресією.

За словами міністра, зміцнення власних оборонних можливостей — ключ до забезпечення довготривалого миру в Європі, де межі держав не можуть бути змінені силою.

"Ми прагнемо, щоб жодна дитина в нашій країні більше не стала свідком війни, і зробимо для цього все можливе", — додав Клінгбайль. 

Під час виступу він також нагадав, що новий уряд канцлера Фрідріха Мерца, який прийшов до влади в травні, запустив велику програму держборгових інвестицій в оборону та розвиток інфраструктури, що коштує сотні мільярдів євро і ставить крапку в багаторічній політиці жорсткої економії.

Канцлер Мерц заявив, що пріоритетом для його кабінету є перетворення Бундесверу на найпотужнішу сухопутну армію в Європі. Він також підтвердив намір виконати нову мету НАТО — довести витрати на оборону до 5 % ВВП.

Як вже писали "Коментарі", президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн наголосила, що безпека Європи більше не ізольована — вона безпосередньо пов’язана з подіями в індо-тихоокеанському регіоні. На її думку, у сучасних умовах співпраця між демократичними партнерами є критично важливою.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини