Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
В уряді Німеччини вже врегулювали всі спірні моменти та погодили законопроект, який запроваджує більш жорсткі вимоги для одержувачів соціальної допомоги (Bürgergeld). Як передає портал "Коментарі", про це йдеться у повідомленні Федерального міністерства праці та соціальних питань Німеччини.
Німеччина. Фото: з відкритих джерел
У законопроекті прописано, що одержувачам соціальної допомоги від Німеччини, які відмовляються від запропонованої роботи чи навчання без поважної причини, уріжуть виплати на 30% протягом трьох місяців.
Також втрачатиме 30% допомоги безробітні, які не з'являться на прийом до центру зайнятості без поважної причини. Щоправда, їм уріжуть допомогу на 30% не на постійній основі, а лише на один місяць. Але все одно правила стануть суворішими, адже раніше, згідно із законом, могли урізати виплату допомоги лише на 10%.
Подумали в уряді Шольца і про тих людей, які отримують державну соціальну допомогу та працюють нелегально. До них також застосовуватимуться жорсткіші санкції. Центри зайнятості юридично зобов'язані повідомляти митній адміністрації про підозри щодо незадекларованої праці.
У той же час уряд Німеччини встановлює максимально допустимий час, який можуть витрачати на дорогу на роботу. Якщо тривалість робочого дня не перевищує шести годин, то час на дорогу на роботу в один кінець має становити не більше 2,5 годин, а якщо вона більше – до трьох годин.
Зміни до закону також передбачають інтеграційне стажування для біженців. Крім того, роботодавці отримуватимуть субсидію, якщо звільнять біженців від роботи з курсів професійної мови.
Зміни ще мають бути проголосовані Бундестагом. За прогнозом німецьких політиків, вони набудуть чинності наприкінці року.
Читайте також на порталі "Коментарі" – найпопулярніші країни Європи серед біженців з України: як змінилася ситуація за рік.
Новини