Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Німецькі політичні еліти максимально пришвидшують процес оновлення і відновлення функціональності. Найпевніше, це пов'язано з розумінням всього масиву ризиків, пов'язаного з обранням Дональда Трампа на посаду президента США, відзначає політтехнолог Олексій Голобуцький.
Фрідріх Мерц
За його словами раніше вибори у ФРН очікувались десь в березні, а формування коаліції і відновлення повноцінної роботи Бундестагу — десь не раніше літа. Тобто, додає експерт, всі принципові процеси мали заморозитись орієнтовно на пів року. Втім, підкреслює Голобуцький, все поміняла перемога Трампа і його попередні заяви щодо співпраці з Європою.
Експерт нагадав, що інавгурація Трампа має відбутись 20 січня 2025. Плюс деякий час піде на визначення з офіційним курсом за основними напрямками.
За попередніми даними соціологів, перемогу в парламентських виборах здобуде ХДС. Її лідер Фрідріх Мерц найпевніше стане новим канцлером. Він займає помітно жорсткішу від Олафа Шольца позицію щодо української війни: зокрема, підтримував пропозицію президента Франції Еммануеля Макрона про відправку військ НАТО на Україну та наполягав на наданні Києву далекобійних ракет TAURUS.
В цілому логічно, якщо в період глибокого переформатування як мінімум безпекової системи світу і Європи третю економіку світу очолить політик не з путінського пулу, спроможний до продуктивного діалогу з 47-м президентом США, додав експерт.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Мерц у разі перемоги має намір поставити ультиматум Росії.
Новини