Головна Новини Світ Німеччина Німеччина різко скоротить допомогу Україні: яка причина
commentss НОВИНИ Всі новини

Німеччина різко скоротить допомогу Україні: яка причина

З 2025 року Німеччина двічі скоротить обсяги військової допомоги Україні

17 серпня 2024, 23:20
Поділіться публікацією:

Уряд Німеччини запровадив жорсткі заходи бюджетної економії. Військова допомога, яка вже була затверджена, буде доставлятися в Україну, але будь-які додаткові заявки від Міністерства оборони уряд затверджувати не буде, пише газета Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).

Німеччина різко скоротить допомогу Україні: яка причина

Німеччина буде менше допомагати Україні. Фото з відкритих джерел

Таким чином, відзначає газета, за поточний рік Німеччина витратить на допомогу Україні до 8 млрд євро. Максимальний запланований ліміт витрат на 2025 рік – 4 мільярди. На 2026 рік заплановано лише 3 мільярди, а на 2027 та 2028 роки – по півмільярда.

Співрозмовник видання в уряді сказав, що Берлін дійшов до точки, коли Німеччина більше не може давати Україні жодних обіцянок.

При цьому Міністерство фінансів стверджує, що ситуація зовсім не така, якою виглядає. У листі міністра фінансів Лінднера від 5 серпня, надісланого FAZ, сказано, що раптового скорочення фактичної допомоги Україні не буде. У майбутньому гроші на озброєння Україні будуть надходити не з федерального бюджету Німеччини, а із заморожених активів російського Центробанку.

Як відомо, союзники України заморозили близько 300 мільярдів доларів російських активів та нещодавно вирішили використати доходи від цих активів для фінансування кредиту Києву на 50 мільярдів доларів. Лінднер розраховує, що за ці гроші Україна покриє значну частину своїх військових потреб.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що США не дозволяють Україні використовувати свою зброю для далекобійних ударів всередині Росії. "Ви повинні пам’ятати, що це не тільки Штати, а коаліція країн, які об’єдналися, щоби надавати Україні зброю, засоби та підтримку. Ми вважаємо, що найкращий спосіб, за допомогою якого українці можуть бути ефективними на полі бою, — об’єднати ці можливості разом і продовжувати відкидати російські сили, щоб повернути свою суверенну територію", — сказала Сабріна Сінгх.

Крім того, портал "Коментарі" розповідав, що схвальна реакція західних партнерів на події у Курській області, які визнали право України відстоювати свої інтереси, ведучи бойові дії на російській території, – вагомий позитивний сигнал, заявив політолог Володимир Фесенко. За його словами, з політичної та військової точок зору головний позитивний ефект від Курської операції був досягнутий завдяки нестандартним діям. Росіяни виявилися не готовими до операції української армії, а тому не виключено, що Україна може вдатися до ще одного неочікуваного кроку, вважає він.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини