Результати виборів у Німеччині: чого чекати Україні
Експерти оцінили результати парламентських виборів у ФРН і розповіли, як їх результати можуть позначитися на україно-німецьких відносинах
У Німеччині в неділю, 26 вересня, відбулися парламентські вибори. Уже відомо, що в Бундестаг проходять Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН) - 25,7% голосів; блок Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС / ХСС) - 24,1%; "Союз-90 / Зелені" - 14,8%; Вільна демократична партія (ВДП) - 11,5%; "Альтернатива для Німеччини" - 10,3%; Ліва партія - 4,9% (вона потрапляє в німецький парламент завдяки тому, що отримала три прямих мандати у виборчих округах).
Експерти для видання "Коментарі" оцінили результати виборів у ФРН, а також розповіли, що вони можуть означати для України.
Німецькі дипломати й далі будуть схиляти Україну до "формули Штайнмайера" і виконання Мінських угод
Народний депутат України VIII скликання, колишній голова Комітету виборців України, експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов називає результати виборів у Німеччині передбачуваними.
Водночас, підкреслює експерт, у Лашета залишаються шанси стати канцлером, якщо соціал-демократи на чолі з Олафом Шольцем не створять коаліцію навколо себе.
На його думку, політика щодо України не сильно відрізнятиметься за різних варіантів керівної коаліції в Німеччині.
Результати виборів у Німеччині дозволяють сподіватися, що глобально вектор українсько-німецьких відносин не зміниться
Політолог, викладач Київського національного університету (КНУ) імені Тараса Шевченка, експерт з міжнародної політики Петро Олещук акцентує: хоч вибори в Німеччині завершилися перемогою соціал-демократів, це поки не означає, що формат нового уряду визначено. Адже тепер потрібно буде сформувати коаліцію.
За його словами, якщо "зелені" увійдуть в уряд як "другий партнер" (а так, швидше за все і буде), то вони зможуть розраховувати на місце міністра закордонних справ для свого лідера Анналени Бербок. А це може бути непоганим доробком для нового етапу українсько-німецьких відносин.
"Не найкращий варіант для України - уряд на чолі з соціал-демократами, які раніше висловлювали скепсис стосовно антиросійських санкцій, - вважає політолог. - Але навіть в уряді соціал-демократів ті будуть змушені прислухатися до позиції "других партнерів", якими, швидше за все, будуть ті ж "зелені". Тому результати виборів у Німеччині дозволяють сподіватися, що глобально вектор українсько-німецьких відносин не зміниться, але можуть з'явитися деякі можливості для їхнього поглиблення".
Раніше видання "Коментарі" писало, що в Німеччині захотіли націоналізувати житловий фонд.