Рубрики
МЕНЮ
Козлова Альбіна
Учені під керівництвом Лейфа-Еріка Сандера з лікарні Charite в Берліні розповіли, як Covid-19 впливає на легеневу тканину пацієнтів. Відомо, що після тяжкого перебігу хвороби вона рубцюється, потовщується і стає нееластичною. Про це пише dpa-international.
Пандемія коронавірусу у світі продовжується, фото з відкритих джерел
Дослідження показують, що коли людина захворіла Covid-19, то в легенях відбуваються такі ж процеси, як й при ідіопатичному фіброзі легенів. У тканинах померлих пацієнтів під мікроскопом виявлено характерні ознаки важкого фіброзу. Тому в пацієнтів з тяжким перебігом Covid-19 часто розвивається гострий респіраторний дистрес-синдром (ГРДС).
За словами вченого, легенева недостатність настає через два-три тижні після того, як з'являться перші симптоми. Тобто легеневу недостатність спричиняє не реплікація вірусу, а вторинною реакцією організму за участю імунної системи.
У легенях померлих хворих накопичувалися макрофаги — імунні клітини. У важких випадках Covid-19 макрофаги контактували з певними клітинами сполучної тканини. В результаті макрофагів стає більше, вони утворюють велику кількість колагену. Відповідно до результатів дослідження на клітинних культурах Sars-CoV-2 викликає неправильну реакцію макрофагів та "змушує" їх утворювати рубці на тканині.
Однак різниця між Covid-19 та ідіопатичним фіброзом легенів є. Адже рубці від Covid-19 можуть розсмоктуватися.
Як повідомляв портал "Коментарі", Комаровський розповів, який штам коронавірусу найбільше загрожує Україні.
Новини