Головна Новини Світ Німеччина TikTok впливає на ставлення до війни в Україні: несподівані результати дослідження
commentss НОВИНИ Всі новини

TikTok впливає на ставлення до війни в Україні: несподівані результати дослідження

Користувачі TikTok менш схильні до ідеї, що Захід має підтримувати Україну у війні проти Росії.

20 січня 2025, 17:55
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Громадяни Німеччини, які отримують інформацію з TikTok менш критично ставляться до повномасштабного вторгнення Росії в Україну та диктатору в Китаї. Натомість вони більш скептично ставляться до користі від вакцинації та змін клімату, ніж користувачі, які отримують інформацію з інших медіа. Про це повідомляє портал "Коментарі" з посиланням на опитування Інституту Алленсбаха на замовлення Фонду Фрідріха Науманна.

TikTok впливає на ставлення до війни в Україні: несподівані результати дослідження

TikTok активно поширює дезінформацію. Фото: Reuters

Напередодні виборів у Німеччині місцевий уряд висловлює занепокоєння щодо збільшення іноземної дезінформації, яка може вплинути на результат голосування. Як виявило опитування Інституту Алленсбаха, ці занепокоєння небезпідставні.

В Німеччині близько 78% опитаних "повністю" або "частково" згодні з тим, що Росія веде агресивну війну проти України та порушує міжнародне право. Показник серед користувачів TikTok – лише 66%. Крім того, в той час, як 40,2% читачів національних газет повністю погодилися з тим, що важливо, щоб Захід підтримував Україну проти вторгнення Росії, тоді як таку ж позицію займає лише 13,6% користувачів TikTok.

Крім того, більше третини всіх користувачів TikTok вважають, що Росія більше зацікавлена в мирі в Україні, ніж Захід. Тоді як загалом серед німців в такі наративи вірить 18% населення.

"Опитування показує, що ми досі не усвідомили масштаби та небезпеку дезінформації в нашому суспільстві. Молодь значно більш сприйнятлива до дезінформації, і TikTok відіграє в цьому вирішальну роль. Ми не повинні дозволити китайській і російській дезінформації продовжувати поширюватися серед нас. Це небезпека для нашої демократії", — заявила колишня міністерка юстиції Німеччини Сабіна Лойтессер-Шнарренбергер.

Як вказує Інститут Алленсбаха, сприйнятливість до наративів дезінформації настільки ж очевидна, коли йдеться питання про те, чи є Китай диктатурою. Загалом 81% німців погоджуються з цим твердженням, однак близько третини німецьких користувачів TikTok переконані, що Китай взагалі не є диктатурою. Крім того, 42% користувачів TikTok вважають, що автократична китайська державна система є "більш ефективною та успішною", ніж західні демократії. Серед німців, які отримують інформацію з інших медіа цей показник менш як 30%.

Подібна відмінність також спостерігається серед у питаннях користі від вакцинації та змін клімату. Особливо це помітно у теоріях змови, щодо коронавірусу. Чверть населення Німеччини в цілому погоджується, що пандемію навмисно спричинили уряди чи еліти, щоб мати більший контроль над населенням. Однак цей наратив особливо поширений у TikTok — 44% користувачів підтримують такі теорії змови.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про тренд у TikTok, де відео з Гітлером набирають мільйони переглядів.

Також "Коментарі" писали, що Центр протидії дезінформації заявив, що TikTok завдає більше шкоди, ніж Telegram.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини