Рубрики
МЕНЮ
Карина Ожерельева
Президент Джо Байден і лідер Німеччини прагнули виступити єдиним фронтом у понеділок, 7 лютого, у Білому домі, але, здається, залишається одна ключова проблема, незважаючи на їхні обіцянки єдності: майбутнє газопроводу "Північний потік-2". Про це повідомляє CNN.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц - фото з відкритих джерел
У Білому домі та в інтерв’ю телеканалу CNN "The Lead with Jake Tapper" канцлер Німеччини Олаф Шольц виявив явний розрив між собою та своїм американським колегою в питання щодо трубопроводу. Під час прес-конференції після зустрічі в Овальному кабінеті Байден чітко заявив, що проект не буде розвиватися, якщо Росія вторгнеться в Україну. За словами високопоставлених чиновників адміністрації, це позиція, яку він та американські чиновники займали тижнями, і вона була ключовим моментом обговорення з новим урядом Шольца.
Але сам Шольц відмовився навіть назвати проект під час прес-конференції і відмовився від зобов’язань зупинити нафтопровід у разі вторгнення – позиція, яка створює проблеми для його міністра закордонних справ під час візиту в Україну. В інтерв'ю CNN Шольц повторив свою клятву залишатися єдиними зі США, хоча знову ж таки не прояснив свої наміри щодо проекту "Північний потік-2".
Під час прес-конференції він зробив подібну обіцянку.
Сполучені Штати виступають проти газопроводу і чітко заявили, що зупинять його, якщо Путін вирішить вторгнутися.
Але Шольц відмовився уточнити, що він готовий зробити, щоб зупинити "Північний потік-2", сказавши лише, що Німеччина зробить ті ж кроки, що й Сполучені Штати, щоб покарати Росію.
Під тиском американського репортера про те, чи означає це зупинити "Північний потік", Шольц знову заперечив, здається, трохи закотивши очі на це запитання.
Як повідомляли раніше "Коментарі", федеральний міністр економіки Роберт Хабек заявив, що Німеччина хоче мінімізувати залежність від російського газу.
Новини