Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Гуміарабік діє як емульгатор у споживчих товарах і побутових брендах у всьому світі. Суданське ополчення, яке США звинувачують у вчиненні геноциду, контролює важливі частини ланцюжка поставок. Про це пише Bloomberg.
Кола, Пепсі, йогурти та цукерки під загрозою через війну в Судані
Протягом двох років Хішам Саліх Ягоуб отримував дзвінки від несамовитих водіїв з охопленого війною Судану з проханням заплатити тисячі доларів геноцидному воєнізованому угрупованню, яке розірвало країну на частини – вимагання, щоб доставити його вантажівки з гуміарабіком до порту.
Після сортування на складах у Порт-Судані гуміарабік Yagoub відправляється клієнтам у Європі та США. Гуміарабік, липкий деревний сік, є основним інгредієнтом у всьому, від Coca-Cola до йогурту Danone і M&Ms. Судан виробляє 70% світових поставок, а компанія Ягоуба Afritec є одним із найбільших постачальників.
Гуміарабік діє як органічний емульгатор у споживчих товарах у всьому світі — у цукерках, ліках, газованій воді та косметиці. Він росте по всій Африці — від Сенегалу до Кенії — але серцем виробництва є мільйони дерев акації, які ростуть у піщаній смузі площею 200 000 квадратних миль на півдні Судану, яка в основному контролюється RSF.
Зараз, через два роки війни, яка спровокувала найбільшу гуманітарну кризу в світі, ланцюжок постачання в Судані абсолютно неможливий — згідно з даними про торгівлю та інтерв’ю з більш ніж дюжиною трейдерів, чиновників, керівників та інших експертів, неможливо визначити, чи містять назви домашніх брендів продукти, які фінансують військових злочинців.
"Якби гуміарабік зник, формула Coca-Cola більше не працювала б. Це більше не було б Coca-Cola", — сказала Майсара Елавад, комерційний радник Albakry Factory for Packing & Preparing Gum Arabic, яка щорічно експортує близько 4000 тонн гумки компаніям у Європі та США. "На даний момент неможливо це відстежити".
Coca-Cola відмовилася від коментарів. Nestle заявила, що "прагне відповідально закуповувати всі наші товари відповідно до чинних нормативних вимог". Компанія Mars, яка виробляє M&M, заявила, що не терпить хабарництва чи корупції та "активно взаємодіє з нашими постачальниками щодо надзвичайно тривожної ситуації в Судані, і ми готові вжити будь-яких відповідних заходів, якщо виявимо будь-які порушення нашої політики". PepsiCo і Danone не відповіли на детальні списки запитань.
Новини