Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Папа Франциск ще за життя висловив побажання, аби його похорон відбувся скромніше, ніж це прийнято у традиціях Римо-католицької церкви. На його прохання церемонія прощання мала бути стриманою, а сам понтифік заповів поховати себе не у Ватикані, як його попередників, а за його межами. Проте навіть попри цю скромність, подія виявилася насиченою неочікуваними моментами — як духовного, так і політичного характеру. Про це повідомляє CNN.
Фото: Reuters
Похорон Папи Франциска, який відбувся 26 квітня, не обійшовся без подій, які привернули увагу світових ЗМІ. Першим моментом стало те, що понтифіка провезли папамобілем вулицями Рима до базиліки Санта Марія Маджоре. Тисячі людей вийшли попрощатися з ним, вшановуючи його пам’ять із жалобними обличчями та молитвами. Це створило особливо зворушливу атмосферу прощання.
Другий несподіваний епізод трапився під час промови кардинала Джованні Баттіста Ре. Коли він говорив про Папу, присутні несподівано вибухнули оплесками, хоча зазвичай церковні служби проходять у тиші та стриманості. Це свідчило про щиру людську вдячність до Франциска, який став символом гуманності та відкритості.
Третім знаковим моментом стала політична зустріч Володимира Зеленського з Дональдом Трампом, яка відбулася саме в цей день у Ватикані. Як зазначає CNN, вона мала глибоко символічний характер, адже Папа Франциск усе життя закликав до миру та діалогу. Після бесіди Трамп несподівано змінив риторику щодо війни в Україні, засудив дії Путіна і висловив підтримку пошуку мирного рішення.
Портал "Коментарі" писав, що друга зустріч президентів Володимира Зеленського та Дональда Трампа у Ватикані не відбулася через "дуже щільні графіки" двох лідерів. Про це у коментарі журналістам повідомив речник глави української держави Сергій Никифоров.
Новини