Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Цього тижня президентська служба безпеки (PSS) зміцнила територію комплексу, де розташовується президент Юн Сок Йоль, колючим дротом та барикадами, використовуючи автобуси, щоб перекрити доступ до резиденції, пише Reuters.
Президент Південної Кореї. Фото: Reuters
Один із адвокатів Юна заявив, що президент не може погодитися з виконанням ордера на арешт, оскільки його було видано судом не тієї юрисдикції, а група слідчих, сформована для перевірки чинного лідера, не мала на це повноважень.
У свою чергу голова Управління з розслідування корупції серед високопосадовців (CIO) Про Дон Вон пообіцяв зробити все можливе, щоб заарештувати президента.
Місцеві ЗМІ повідомляли про кілька сценаріїв арешту Юна. Вони включають мобілізацію поліцейських спеціальних тактичних підрозділів та важкої техніки для прориву барикад, а також понад 2000 поліцейських для відтиснення президентської охорони.
Ще одна проблема: біля резиденції перебувають протестувальники: одні підтримують Юна, інші виступають проти нього. Є побоювання, що така операція може зашкодити мирним жителям.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що суд у Сеулі затвердив ордер на арешт Юн Сок Йоля, повідомляє інформаційне агентство "Ренхап". Це перший випадок в історії країни, коли ордер виданий на арешт чинного глави держави.
Згідно з джерелами видання, арешт санкціонований за трьома звинуваченнями: зловживання владою, неконституційна спроба запровадження військового стану та спроба заколоту. Ордер передбачає затримання президента протягом 48 годин. Також суд дозволив провести обшук у його резиденції. Юн Сок Єль раніше тричі проігнорував виклики на допит у цих справах. 14 грудня парламент Південної Кореї з другої спроби проголосував за його усунення.
Новини