Головна Новини Світ НАТО Чи справді війська США можуть вийти з Європи: у НАТО зробили тривожну заяву
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи справді війська США можуть вийти з Європи: у НАТО зробили тривожну заяву

Глава Військового комітету НАТО припустив виведення частини американських військ з Європи

17 лютого 2025, 14:14
Поділіться публікацією:

З великою ймовірністю США збережуть свою відданість НАТО, хоча можуть скоротити свою військову присутність у Європі, оскільки їхні пріоритети зміщуються до Індо-Тихоокеанського регіону. Як передає портал "Коментарі", таку заяву в інтерв'ю Bloomberg зробив голова Військового комітету НАТО адмірал Джузеппе Каво Драгоне.

Чи справді війська США можуть вийти з Європи: у НАТО зробили тривожну заяву

Війська США. Фото: із відкритих джерел

Драгоне говорив на полях Мюнхенської безпекової конференції, на якій європейські лідери обговорювали нову адміністрацію президента Дональда Трампа, в тому числі перспективу послаблення захисту безпеки США.

"США не вийдуть з НАТО", — заявив в інтерв'ю в Мюнхені Драгоні.

При цьому він не виключив, що виведення частини зі 100 тисяч військовослужбовців, розміщених у Європі, може бути на порядку денному через деякі зобов'язання, які Сполучені Штати мають далеко звідси, в Тихому океані.

Проте, спрогнозував адмірал, він не вважає, що з Європи буде виведено велику кількість американців.

Європейська безпека була першорядною на зустрічі в баварській столиці, перш за все, як вирішити трирічну війну Росії з Україною. Європейські та українські лідери були зненацька захоплені планом Трампа зустрітися з Володимиром Путіним, і багато хто турбувався, що їх можуть вивести з переговорів.

Драгоне приєднався до закликів багатьох членів НАТО в Європі збільшити витрати на оборону, визнавши, що зміна пріоритетів США означає, що континенту необхідно нарощувати свою військову міць.

"Існує свого роду дисбаланс, тому нам потрібно відновити рівновагу", — заявив адмірал, назвавши "богохульством" ідею про те, що Європа не здатна захистити себе.

Драгоне заявив, що будь-яке скорочення американської присутності в Європі має бути прийняте НАТО з "оперативної точки зору", додавши, що військові в регіоні повинні бути в змозі заповнити прогалину, що утворилася.

Читайте також на порталі "Коментарі" – у день досягнення миру Україні можуть надати "гарантію НАТО": про що йдеться.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини