Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Кремль анонсував масштабне збільшення чисельності російської армії на 30%, довівши її до 1,5 мільйона осіб до кінця 2026 року. Як зазначив керівник військової розвідки Фінляндії Пекка Турунен в інтерв'ю Reuters, ці реформи Збройних сил РФ становлять серйозну загрозу для НАТО, вимагаючи постійного моніторингу.
Володимир Путін (фото з відкритих джерел)
У щорічному звіті військової розвідки Фінляндії наголошується, що Росія планує завершити масштабну військову реформу до 2026 року.
Reuters також нагадує заяву міністра оборони Росії, зроблену в грудні минулого року, про те, що країна повинна бути готова до ймовірного конфлікту з НАТО в Європі протягом найближчого десятиліття.
На цьому фоні досить контрастно виглядають слова президента РФ Володимира Путіна, який звинуватив західні країни в використанні теми "російської загрози" для залякування власного населення.
Пекка Турунен зазначив, що чисельність російських військ, розташованих поблизу фінського кордону, може зрости вдвічі чи навіть утричі порівняно з довоєнним періодом. Зокрема, Росія планує розмістити новий корпус у Карелії, яка межує з Фінляндією, а також розширити існуючі підрозділи на Кольському півострові та в районі Санкт-Петербурга.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Путін вже готує нову агресію проти України. Кремлівський диктатор Володимир Путін формує умови переговорів, спрямовані на послаблення обороноздатності України. Його дії свідчать про те, що Росія планує відновити агресію у майбутньому. Зокрема, як відзначив в ефірі 24 канал політтехнолог Борис Тизенгаузен, вимоги РФ свідчать про те, що вона прагне залишити Україну без армії та зброї, що зробить її більш вразливою для подальшого захоплення. Позаблоковий статус України, на думку експерта, також унеможливить міжнародну підтримку в разі нового вторгнення.
За його словами, Росія продовжує вести переговори з позиції вигоди, намагаючись отримати максимальні поступки. Як зазначив політтехнолог, в РФ використовують стратегію проси більше – отримаєш хоча б щось середнє. У свою чергу, претендент на посаду держсекретаря США Марк Рубіо заявив, що компроміс потрібен обом сторонам – і Україні, і Росії. Однак раніше Дональд Трамп та спеціальний представник США з питань України Кіт Келлог виступали за "мир з позиції сили".Новини