Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Латвія наразі обережно ставиться до можливості відправки своїх військових до України в рамках миротворчої місії, повідомляє LSM.lv.
Миротворці. Фолто: 24 Канал
Міністр оборони Латвії Андріс Спрудс заявив, що обговорення такого кроку стане актуальним лише після підписання мирної угоди між Росією та Україною, оскільки на цей момент немає необхідних передумов для її реалізації.
"Є різні типи місій. Однак зараз зарано говорити про конкретну місію в Україні. Ми ще не маємо необхідного формату чи умов для цього. Як тільки з’являться ці умови, тоді ми зможемо обговорювати наступні кроки", — уточнив Спрудс.
Глава МЗС Латвії Баїба Браже утрималася від коментарів щодо можливого залучення Латвії до миротворчої місії в Україні.
Водночас питання обговорюється на міжнародних форумах, де розглядаються різні варіанти мирного процесу, включаючи питання безпеки для країн-учасниць та захисту миротворців.
Колишній командувач Національних збройних сил Латвії Раймондс Граубе вважає, що Латвія повинна бути готовою до участі у миротворчій місії.
"Це можливість, яку ми маємо розглядати. Ми завжди повинні пам’ятати, що, допомагаючи іншим у таких операціях, ми очікуємо на таку ж підтримку в подібних ситуаціях. Це важливе послання. Ми не можемо лише очікувати допомоги для себе і не допомагати тим, кому вона потрібна", — наголосив Граубе.
Також він зауважив, що поспішати з рішеннями не слід, оскільки залишається багато невизначених аспектів.
"Важливо, на яких умовах це буде реалізовано. Чи це буде мандат ООН, НАТО чи коаліції? І найголовніше — умови мирної угоди, адже вона має бути укладена тільки після завершення бойових дій, щоб не втягнути нас у війну. Питання миротворчої місії в Україні стало обговорюватися після того, як президент України Володимир Зеленський підтвердив, що це питання розглядалося з балтійськими партнерами", — зазначив Граубе.
За його словами, якщо буде досягнуто миру чи перемир'я з участю миротворців, рішення про участь Латвії в місії ухвалюватимуть на Раді національної безпеки та в уряді, а остаточне слово залишиться за Сеймом.
Нагадаємо, міністр закордонних справ Литви Кястутіс Будріс заявив, що Литва готова обговорити можливість введення своїх військ в Україну, якщо Київ звернеться до західних країн з таким проханням.
Як вже писали "Коментарі", Велика Британія у випадку досягнутих домовленостей готова розмістити миротворців на території України, заявив премʼєр-міністр Кір Стармер. Очільник уряду підтвердив, що Лондон готовий виконувати свою роль у мирних переговорах щодо завершення війни РФ проти України.
Новини