Головна Новини Світ НАТО У якому випадку Україна відмовиться від членства в НАТО: Сибіга дав відповідь
commentss НОВИНИ Всі новини

У якому випадку Україна відмовиться від членства в НАТО: Сибіга дав відповідь

Міністр нагадав, що українці вже проходили "альтернативні варіанти" членства в НАТО та знають, до чого це призвело

сьогодні, 14:00
Поділіться публікацією:

Україна не змінює своєї пріоритетної мети і, як і раніше, вважає вступ до НАТО єдиною надійною гарантією безпеки для себе. Як повідомляє портал "Коментарі", таку заяву в інтерв'ю "ЄП" зробив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

У якому випадку Україна відмовиться від членства в НАТО: Сибіга дав відповідь

Україна-НАТО. Фото: з відкритих джерел

Міністр запевнив, що позиція Києва щодо прагнення вступити до НАТО є твердою, курс на вступ до НАТО давно закріплений у Конституції та за членство України в Альянсі виступає переконлива більшість українського суспільства.

"Єдиною дієвою гарантією для України є членство в НАТО. Більше того, членство України є гарантією безпеки самого НАТО. Крім того, повноправне членство України є для НАТО, вибачте за цинізм, також найдешевшим варіантом забезпечення європейської безпеки", — зазначив Андрій Сибіга.

Він додав, що Україна вже проходила "альтернативні варіанти". Усі чудово знають, як провалився Будапештський меморандум. Створення будь-яких "сірих зон" призводить лише до подальших загострень. Тому членство України в НАТО – це незмінний пріоритет та єдина дієва гарантія безпеки для нашої держави, наголосив Сибіга.

Він поділився деталями розмови з іноземним колегою, який у далекому 2008 році був присутній на саміті у Бухаресті, де могли ухвалити рішення про надання Україні та Грузії Плану дій щодо членства. За його словами, Путін тоді прямо погрожував європейським лідерам, що окупує Україну, якщо таке рішення ухвалять.

Андрій Сибіга вважає, що Альянс тоді виявив слабкість та історичну короткозорість. Далі історія все розставила на свої місця – російські війська окупували Грузію, потім було окуповано та анексовано Крим. І ось зараз іде справжнісінька повномасштабна війна.

На думку українського топ-дипломата, інші інструменти, зокрема двосторонні угоди щодо безпеки з партнерами, є складовою підготовки України до членства в НАТО та інструментом її посилення, але не можуть замінити членство.

Читайте також на порталі "Коментарі" — чи існує в Україні заборона на прямі переговори з Путіним.




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини