Рубрики
МЕНЮ
Моесеенко Валентина
У
Польщі винищувачі НАТО провели повітряні маневри поблизу російських кордонів.
F-16 четвертого покоління, МіГ-29, F-35 і французький Rafale відпрацьовували
комбіновані повітряні операції. Як заявили в Альянсі, мета навчань —
стримування Росії та відпрацювання відповіді на можливі ворожі дії
країни-агресора проти НАТО, пишуть "Коментарі".
Саме місто Мальборк, де проходили навчання, розташоване за 100 кілометрів від російського кордону. Винищувачі ВПС Нідерландів перебувають у Польщі з лютого цього року. Французькі винищувачі прилетіли для участі в навчаннях з авіабази в Литві. З грудня минулого року вони доповнюють місію НАТО — охороняють небо над Балтійськими країнами.
НАТО найближчими місяцями збирається направити до 300 тис. солдатів для зміцнення свого Східного флангу.
Тим часом уже цього тижня в польському місті Познань відкрили перший гарнізон армії США. Про це повідомили в Міністерстві національної оборони Польщі. Загалом на європейському континенті базуються вісім американських гарнізонів.
Після анексії Росією Криму — у 2014 році, в НАТО домовилися протягом десяти років перейти до витрат на оборону в розмірі 2% від ВВП. Однак у блоці досі немає одностайності з цього питання. Деякі країни наполягають на збільшенні військових витрат з огляду на те, що в Європі триває війна, в той час, як інші не готові підвищувати планку.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг закликав союзників швидше збільшити інвестиції в оборонну промисловість. Уже найближчого місяця він має намір скликати засідання комісії Україна-НАТО — вперше з 2017 року, попри заперечення Угорщини. Крім того, він не виключив, що в липні союзники за Північноатлантичним альянсом зустрінуться з Володимиром Зеленським під час саміту НАТО у Вільнюсі.
Як писали "Коментарі", застосування ядерної зброї Росією стане для НАТО червоною лінією, коли доведеться діяти. Ризик участі країн НАТО у війні залишається на досить високому рівні. Місяць тому Росія вперше з часів СРСР вивела в море кораблі з тактичною ядерною зброєю на борту і у разі, якщо Москва вирішить використати проти України ці боєприпаси, тоді країни Північноатлантичного Альянсу візьмуть у війні безпосередню участь.
Йшлося на порталі "Коментарі" і про заяву Генсека НАТО про те, що Росія відкинула діалог.
Читайте також на сайті "Коментарі" — авіаційна коаліція НАТО в підтримку ЗСУ: що вже відомо.
Новини