Чому Ізраїль погодився на припинення війни: який підхід тепер буде запущено по Україні
Майбутня адміністрація США зуміла знайти переконливі аргументи для Ізраїлю, щоб той погодився на угоду з ХАМАСом, на черзі - Україна
Уряд Ізраїлю схвалив угоду про припинення вогню з ХАМАС та звільнення заручників, які утримуються в Газі. Узгодженню передували понад сім годин дебатів. Цю інформацію підтвердив офіс прем'єр-міністра Ізраїлю, а також низка ізраїльських та світових ЗМІ. Чому Ізраїль та ХАМАС уклали угоду, незважаючи на те, що Нетяньяху раніше заявляв, що війна триватиме до переможного кінця? Як це може вплинути на російсько-українську війну? Видання "Коментарі" із цими питаннями звернулося до експертів.
Новою адміністрацією США було використано жорстку аргументацію
Аналітик, політтехнолог Олександр Кочетков одразу звернув увагу, що зять Дональда Трампа Джаред Кушнер дуже добре пов'язаний із єврейськими правлячими колами. І тому миротворча риторика Трампа і ті сигнали, які він надсилав, не могли бути не почуті Ізраїлем. Зрештою, все це в комплексі і змусило Ізраїль піти на переговори з ХАМАС.
Олександр Кочетков нагадав, що США, на відміну від України, допомагали Ізраїлю у практичному сенсі, коли була спроба масованого нальоту Ірану на Ізраїль із застосуванням безпілотників та ракет. Фактично, Ізраїль з повітря прикривали США, Великобританія, Франція, тобто країни НАТО, але насамперед США. Вони збили практично всі ракети, спрямовані на Ізраїль.
За його словами, така сама схема за низкою ознак реалізується і щодо України.
Підсумовуючи, Олександр Кочетков зазначає, що щодо реалізації цього сценарію є великі побоювання: на скільки ми зуміємо домовитися на неприйнятних умовах і на скільки наша влада, коли якесь перемир'я набуде чинності, зрозуміє, що вона негайно інтенсивно має готуватися до нової війни, щоб не вийшло так, як 2022 року.
Концепція Трампа спрацювала
Політолог Дмитро Воронков вважає, що війну на Близькому Сході завершено через певний вплив майбутньої адміністрації США. Насамперед тиск був на Ізраїль, якому з перших днів конфлікту постачалося сучасне американське озброєння, зокрема авіація – новітні винищувачі F-35.
Дмитро Воронков каже, що простежується певна паралель у тій стратегії, яка вже неодноразово звучала щодо України.
Щодо того, як мирна угода між Ізраїлем та ХАМАС може вплинути на російсько-українську війну, то політолог звернув увагу на миротворчу риторику Дональда Трампа та заявлені ним же цілі – припинити глобальні конфлікти тощо.
Читайте також на порталі "Коментарі" – стала відома головна загроза для України у бажанні Трампа швидко закінчити війну.