Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Абу Мухаммад аль-Джулані один із найвідоміших лідерів сирійської опозиції. Його ім'я асоціюється із радикальними ісламістськими рухами, а також із нинішньою боротьбою за контроль у Сирії. Після повалення режиму Башара Асада аль-Джулані став впливовим політичним та військовим лідером, хоча його діяльність залишається суперечливою.
Абу Мухаммад аль-Джулані
Абу Мухаммад аль-Джулані народився у 1982 році в Сирії. Його справжнє ім'я — Ахмед аль-Шараа. Родина майбутнього лідера була змушена залишити свій дім на Голанських висотах під час війни 1967 року, що значною мірою вплинуло на формування його світогляду. Псевдонім "Джулані" є відсилкою до втраченої батьківщини.
Після нападів на Сполучені Штати 11 вересня 2001 року та подальшої війни під проводом США з тероризмом він поїхав до Багдада, щоб боротися проти американського вторгнення. На початку 2000-х Джулані приєднався до "Аль-Каїди" в Іраку, де воював проти американських військ. У 2005 році його було заарештовано в Мосулі й ув’язнено в американському таборі Кемп Букка. Після звільнення Джулані повернувся до Сирії, де створив локальне крило "Аль-Каїди", але згодом відокремився від цієї організації.
У 2017 році аль-Джулані заснував організацію "Джабхат Фатх аш-Шам", яка згодом стала частиною альянсу "Хаят Тахрір аш-Шам" (ХТШ), або "Організація звільнення Леванту". В ХТШ об'єдналися кілька фундаменталістських організацій, які боролися проти режиму Асада. Аль-Джолані прагматично дистанціювався від "Аль-Каїди" й почав позиціонувати себе як захисника Сирії та її народу.
Останні роки ХТШ керує провінцією Ідліб, яка до приходу до влади була одним із найбідніших регіонів країни. За даними телеканалу Al-Jazeera, за останні роки рівень життя значно покращився. Проте, як повідомляє незалежна журналістська організація Syria Direct, у регіоні зникають активісти та репресії проти протестуючих проти уряду аль-Джулані.
Близько двох років тому Джулані змінив своє вбрання з ісламістського повстанського вбрання, яке він носив раніше, на більш стандартну зелену військову форму. Ймовірно, він спостерігав за конфліктами за межами Близького Сходу.
Абу Мухаммад аль-Джулані
Аналітики описують Джулані як прагматика, але опортуніста, готового змінитись, коли змінюються обставини — зокрема, він скористався моментом, коли союзники Асада, зокрема Іран та Росія, які відволіклися на війну в Україні.
Однак незалежний дослідник Сирії сказав Айменн Джавад Аль-Тамімі пояснює, що "ця система не є демократичною" і базується на суворому тлумаченні ісламу, але ХТШ не передбачає "чогось на кшталт проєктів Аль-Каїди в ісламському еміраті чи халіфату Ісламської держави".
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Україна заявила про можливість відновити дипломатичні відносини з Сирією.
Також "Коментарі" писали про те, як Путін зрадив Асада, який заявляв, що він не Янукович.
Новини