Рубрики
МЕНЮ
Slava Kot
Президент Ірану Масуд Пезешкіан отримав поранення в ногу під час можливого авіаудару Ізраїлю, який був здійснений по будівлі Вищої ради національної безпеки в Тегерані. Атака відбулася ще 16 червня та стала частиною ширшої кампанії Ізраїлю проти ядерних і ракетних програм Ісламської Республіки.
Президент Ірану Масуд Пезешкіан. Фото з відкритих джерел
Згідно з повідомленням агентства Fars, пов'язаного з Корпусом вартових ісламської революції (КВІР), внаслідок авіаудару було пошкоджено нижні поверхи стратегічного об’єкта на заході Тегерану, де саме проходила нарада за участю ключових фігур керівництва країни.
На момент атаки в будівлі перебували президент Ірану Масуд Пезешкіан, спікер парламенту Мохаммад Багер Галібаф, голова судової влади Голам-Хоссейн Мохсені-Еджеї та інші іранські високопосадовці.
Повідомляється, що шість ракет чи авіабомб влучили в точки входу та виходу з будівлі, ймовірно з метою блокування евакуації та відрізання повітряного доступу. Удар також залишив об'єкт без електропостачання. Однак іранські високопосадовці змогли втекти через аварійний люк. Сам Пезешкіан та кілька інших осіб отримали травми ніг під час евакуації.
У нещодавньому інтерв’ю американському блогеру Такеру Карлсону президент Ірану звинуватив Ізраїль у спробі його вбивства.
Наразі Ізраїль не підтверджує і не спростовує свою причетність до атаки на президента Ірану.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що прем'єр-міністр Ізраїлю Нетаньягу заявив про можливість вбивства верховного лідера Ірану аятоли Хаменеї.
Також "Коментарі" писали, що президент Ірану назвав єдину умову для перемир’я з Ізраїлем.