Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Влада Ірану заявила, що наступний рік буде ключовим для вирішення ядерного питання. Як передає портал "Коментарі", про це пише видання Al Arabiya.
Ядерна зброя. Фото: з відкритих джерел
ЗМІ зазначає, що ця заява прозвучала на тлі можливого повернення політики "максимального тиску", яку може відновити президент США Дональд Трамп після приходу до влади.
При цьому Аракчі не згадав Дональда Трампа і не розкрив жодних деталей щодо цього питання.
Проте, відомо, що головною тривогою іранської влади може бути те, що Трамп може надати Ізраїлю підтримку для удару по іранських ядерних об'єктах, а також посилити санкційний тиск на іранську нафтову промисловість.
Варто зазначити, що у 2018 році Дональд Трамп вийшов з ядерної угоди, укладеної Бараком Обамою у 2015 році. За цією угодою Іран погодився обмежити збагачення урану, який міг би використовуватися для створення ядерної зброї, в обмін на зняття економічних санкцій США та ООН.
У жовтні видання The Times з посиланням на експерта, який неодноразово відвідував ядерні об'єкти Ірану, повідомило, що вже до квітня наступного року Іран може мати близько 10 ядерних боєголовок. При цьому експерт зазначив, що застосування ядерної зброї стане "величезним ризиком" для Ірану, тому, швидше за все, Тегеран використовуватиме його як "козир та загрозу".
Читайте також на порталі "Коментарі" — Росія скасує мораторій на розгортання ракет середньої та малої дальності, здатних нести ядерні боєголовки. Таку заяву зробив голова МЗС Росії Сергій Лавров.
Російський міністр пояснив це розгортанням подібної зброї Сполученими Штатами Америки. За твердженням Сергія Лаврова, США "проігнорували застереження з боку Росії та Китаю і практично перейшли до розгортання озброєнь зазначеного класу в різних регіонах світу". Як приклад "випробування у бойових умовах" балістичної ракети середньої дальності Сергій Лавров згадав удар ракетою "Орєшнік" по Україні.
Новини