Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Більшість українців, які нині мешкають у Польщі, не планують залишатися там назавжди. Такі результати показало соціологічне дослідження, опубліковане польською редакцією Business Insider.
Україна і Польща. Фото: 24 Канал
Згідно з опитуванням, близько 90% українців задоволені ситуацією на польському ринку праці. Водночас загальний рівень позитивного ставлення до Польщі та її громадян серед українців демонструє тенденцію до зниження — зараз він становить 64%, тоді як раніше був на рівні 70%.
Особливо помітна різниця у ставленні між жінками та чоловіками: 69% українок мають позитивну думку про Польщу, тоді як серед чоловіків таких лише 56%. Експерти пов’язують це з тим, що саме жінки відчули більше підтримки з боку поляків у перші місяці повномасштабної війни.
Кількість українців із нейтральною позицією щодо Польщі також зросла — зараз таких майже 33%, що на 6% більше, ніж торік. Водночас охочих залишитися в Польщі надовго – лише 14%.
Щодо ставлення поляків до українських працівників, то і тут зафіксовано зміни. Лише 23% респондентів ставляться до них позитивно — це на 12% менше, ніж минулого року. Нейтральну позицію мають 48%, а 24% — негативну, що на 6% більше порівняно з попереднім періодом.
Коментуючи ситуацію, фахівець із питань ринку праці Кшиштоф Інглот зазначив:
"Початкова хвиля солідарності змінюється щоденними труднощами в соціальному та економічному житті".
Портал "Коментарі" писав, що Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час виступу на Європейському форумі нових ідей (EFNI) заявив, що його країна прагне не лише демонструвати солідарність з Україною, але й мати економічну вигоду від процесу її відновлення. За його словами, участь у повоєнній реконструкції приноситиме прибутки багатьом країнам, і Польща не збирається залишатися осторонь.
Новини