Головна Новини Світ Польща Чи справді Тарас і Богдан стали найпопулярнішими іменами у Польщі
commentss НОВИНИ Всі новини

Чи справді Тарас і Богдан стали найпопулярнішими іменами у Польщі

Розвінчання фейку, що українські імена стали найпопулярнішими у Польщі.

сьогодні, 16:30
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

У соціальних мережах активно поширюється інформація, що українські імена Тарас, Богдан і Степан увійшли до трійки найпопулярніших чоловічих імен у Польщі. Ці дані нібито 9 грудня 2024 року оприлюднило Міністерство цифровізації Польщі, проте ця новина виявилася фейковою.

Чи справді Тарас і Богдан стали найпопулярнішими іменами у Польщі

Спростували фейк про популярні імена у Польщі

Фейковий скриншот нібито із сайту Міністерства цифровізації Польщі демонстрував перелік популярних чоловічих імен, де вказані Тарас, Богдан і Степан. У коментарях до допису проросійські користувачі додали, що це свідчить про переважання народжуваності серед українських біженок у Польщі над місцевими мешканками.

За даними VoxCheck, на офіційному сайті Міністерства цифровізації Польщі немає публікації зі списком найпопулярніших чоловічих імен за грудень 2024 року. Останній рейтинг, оприлюднений 6 серпня 2024 року, не містив українських імен. У рейтингу найпоширеніших імен у Польщі за 6 серпня 2024 року лідерами стали Нікодим, Ян і Александр, а імена Тарас, Богдан і Степан у списку взагалі не згадувалися.

Чи справді Тарас і Богдан стали найпопулярнішими іменами у Польщі - фото 2

Фейк про українські імена у Польщі

Після поширення скриншота користувачем із ніком "Thelma" у соціальній мережі X, Міністерство цифровізації Польщі офіційно спростувало цю інформацію, назвавши її фейком, однак вона продовжує поширюватись.

Експерти зазначають, що подібні фейкові новини є частиною інформаційної війни, спрямованої на дискредитацію українських біженців у Польщі. Проросійські користувачі неодноразово використовували підроблені скриншоти, які нібито походять із офіційних польських джерел, щоб створити ілюзію правдивості.

Крім того, виявилось, що цей же користувач "Thelma" поширював неправдиві повідомлення і раніше. Він писав, що українським учням у польських школах заборонено звеличувати Степана Бандеру.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про рідкісні імена українців, народжених у 2024 році.

Також "Коментарі "писали про те, якими були чоловічі імена предків українців 1000 років тому.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини