Колишній прем'єр Польщі заявив, що Україна програє війну через Бандеру
Лєшек Міллер заявив, що Україна програє війну Росії через курс у питаннях історичної пам’яті.
Колишній прем’єр-міністр Польщі Лєшек Міллер зробив резонансну заяву про Україну, російсько-українську війну та відносини Києва з Варшавою. За його словами, Україна зазнає поразки проти Росії, адже, на його думку, "продовжує йти курсом Бандери".
Лєшек Міллер в інтерв’ю радіо Zet прокоментував конфлікт, який виник після рішення президента Польщі Кароля Навроцького позбавити Володимира Зеленського ордена Білого Орла. Польський політик заявив, що нинішній скандал зашкодить більше Києву, а не Варшаві. Крім того, Міллер сказав, що "Україна у своїй ідеологічній основі спирається на нацизм Бандери", тому програє війну проти Росії.
Міллер підтримав рішення Навроцького позбавити Володимира Зеленського ордена Білого Орла та назвав цей крок захистом пам’яті польських жертв Волинської трагедії.
На зауваження журналіста, що Кремль виграє від скандалу між Україною та Польщею, Міллер відповів, що постійне згадування Росії та Володимира Путіна у таких дискусіях є "примітивним" підходом.
У кінці розмови він відкинув заяву Зеленського, що безпека Польщі залежить від результату війни в Україні. За словами політика, ключовими гарантіями для Варшави залишаються стабільність НАТО та Європейського Союзу.
Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що у Польщі жорстко відповіли на демарш Буданова, Ющенка та Кучми. Лєшек Міллер розкритикував повернення нагород українськими політиками та закликав Київ повернути Польщі усю зброю.
Також "Коментарі" писали, що польський депутат Януш Ковальський закликав вислати з Польщі всіх українців.