Головна Новини Світ Польща На знак дружби трьох народів: у Польщі створили мандалу із тисячі дзеркальних уламків
commentss НОВИНИ Всі новини

На знак дружби трьох народів: у Польщі створили мандалу із тисячі дзеркальних уламків

Художник Руслан Колмиков приїхав із Києва до Польщі у березні, з того часу він активно займається волонтерством, не забуваючи при цьому і про мистецтво.

28 грудня 2022, 13:07
Поділіться публікацією:

У польському місті Каліш створили унікальний витвір мистецтва на стіні старого єврейського цвинтаря. За наявними даними, на ньому поховані українці та поляки єврейського походження. Ідея вшанувати пам'ять померлих у такий незвичайний спосіб прийшла організації Multi.Art. Реалізацію проекту було покладено на її члена, художника з України Руслана Колмикова.

На знак дружби трьох народів: у Польщі створили мандалу із тисячі дзеркальних уламків

Фото мандали після завершення всіх робіт, з відкритих джерел


"Створення мандали з тисячі дзеркальних уламків — це витвір мистецтва, який несе в собі багатогранний зміст і послання. Насамперед ми хотіли показати про дружбу трьох народів — поляків, українців та євреїв, які колись пліч о пліч жили в Каліші. Руслан Колмиков, у свою чергу, під час створення мандали зміг включити до неї символи, важливі для кожної із вищезгаданих національностей", — йдеться у заяві організації.


У повідомленні Multi.Art також сказано, що уламки дзеркал були надані великими польськими компаніями, що спеціалізуються на виробництві меблів. У склеюванні мандали Колмикову допомагали місцеві громадяни Каліша та мешканці інших наближених населених пунктів.


"Питання, що стосується зовнішнього вигляду мандали обговорювалося дуже довго. Для мене було важливо зробити її не тільки красивою, але й значущою, витвором мистецтва, який нестиме якийсь сенс у собі. У результаті ми заклали в мандалу посилання миру, любові та співіснування найрізноманітніших народів та поглядів", — розповідає автор роботи Руслан Колмиков.


Нагадаємо , раніше ми розповідали про історію росіянина, який втік із Росії до Польщі. Чоловік розказав, що життя за кордоном після початку війни стало дуже складним, незважаючи навіть на польське коріння.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини