Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
В першу чергу Секерський нагадав протестувальникам, що в Польщі і далі діє національна заборона на імпорт зернових, насіння ріпаку та соняшнику, а також деяких продуктів переробки, таких як пшеничне борошно, висівки та макуха. При цьому він підкреслив, що його міністерство має намір розробити з Україною двосторонню угоду, яка захистить польських фермерів від конкуренції. Міністр додав, що ця угода мала би поширюватися не лише на зернові, а й на м'ясо птиці, мед, цукор, олію та фрукти.
Протест фермерів
Міністр також розповів про плани уряду надати фермерам допомогу та відновити 2% кредитів ліквідності. За його словами, уже в березні виробники кукурудзи можуть отримати допомоги у зв'язку з посухою.
Разом з тим Секреський підкреслив, що блокування кордону може призвести до серйозних економічних та соціальних проблем, таких як зупинка експорту. А це своєю чергою приведе до втрати робочих місць. В цьому контексті міністр нагадав, що у 2022 році Польща зафіксувала позитивне сальдо торгівлі з Україною, яке становило 3,5 млн євро. Проте у випадку торгівлі агропродовольчими товарами вартість експорту з Польщі в Україну у 2023 році становила 1,033 млрд євро, а вартість імпорту з України — 1,69 млрд євро. Тому виник дефіцит у розмірі 656 млн євро.
Секерський закликав фермерів до перемовин, щоб спільно знайти рішення всіх проблем і розблокувати кордон з Україною. Також міністр попросив протестувальників зробити все для того, щоб їх діяльність менше шкодила суспільству.
Нагадаємо, як повідомляв портал "Коментарі" польські протестувальники погрожують, що з 20 лютого будуть заблоковані всі пункти пропуску з Україною.
Разом з тим, президент Володимир Зеленський розкритикував блокування польськими фермерами пунктів пропуску на кордоні з Україною, закликавши до спільних та раціональних рішень цієї ситуації. За його словами, проблема не в зерні, а у політиці.
Новини