Рубрики
МЕНЮ
Ткачик Олеся
Як заявив Ярослав Гузи, Польща цілком покладатиметься на рішення українців щодо їх намірів повертатися чи ні назад на Батьківщину. Тобто, підкреслив він, влада не буде ні заохочувати їх їхати в Україну, ні перешкоджати, якщо вони захочуть залишитися в Польщі.
Українські біженці в Польщі
При цьому Ярослав Гузи визнав, що насправді ринок праці Польщі потребує українців і зацікавлений в тому, щоби вони залишилися в країні. Дипломат підкреслив, що цілком може собі уявити ситуацію, коли, наприклад, роботодавець може переконувати українців залишитися працювати в Польщі, бо йому буде важко знайти їм заміну.
Проте, додав посол Польщі, це не є тими речами, на які польська влада реагуватиме якимось чином.
Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що за інформацією заступника держсекретаря міністерства внутрішньої політики Польщі Мацея Дущика, саме в Польщі рівень працевлаштування українських біженців є найвищим з-поміж країн Європейського Союзу. Він підкреслив, що 67% українців, які знаходяться у Польщі, знайшли собі роботу. Також службовець розповів, що за останніми даними понад 750 тис. українців зареєструвалися в польському Управлінні соціального страхування, а це становить понад 70% від усіх іноземців. Окрім того, Дущик підкреслив, що завдяки біженцям із України ВВП Польщі впродовж наступних 5 років зросте на 1,2-2%.
Також "Коментарі" розповідали, як поляки ставляться до українців. Зокрема, згідно опитування, лише 40% поляків сказали, що вони ставляться до українців із прихильністю. При цьому 30% респондентів підкреслили, що вони відчувають до українців неприязнь.
Новини