Головна Новини Світ Польща У Польщі визнали: Україна має право на розчарування
commentss НОВИНИ Всі новини

У Польщі визнали: Україна має право на розчарування

Будапештський меморандум мав би забезпечити Україну гарантіями безпеки, однак його грубо порушила Росія, яка почала війну.

сьогодні, 08:55
Поділіться публікацією:
Автор:
avatar

Slava Kot

Очільник Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Україна має право розчаруватися через те, що сьогодні не дотримуються гарантії незалежності та недоторканності її кордонів, які містяться в Будапештському меморандумі 1994 року.

У Польщі визнали: Україна має право на розчарування

Очільник МЗС Польщі Радослав Сікорський. Фото з відкритих джерел

Радослав Сікорський перед зустріччю голів МЗС країн НАТО у Брюсселі відповів на питання щодо альтернатив членству в НАТО. За його словами, Україна, маючи гіркий досвід Будапештського меморандуму, не погодиться на інші варіанти, ніж повноправне членство в НАТО.

"Стороною виступала передусім Росія, яка отримала чи не третій у світі ядерний арсенал в обмін на надані Україні гарантії незалежності та непорушності кордонів. Крім того, підписантами були США, а також, певною мірою, Франція, Китай і Велика Британія. Так, Україна має право на розчарування тим, що сьогодні ці гарантії не дотримуються", — сказав Сікорський.

Будапештський меморандум – це міжнародна угода, підписана у 1994 році між Україною, Росією, США та Великою Британією. Цей документ мав гарантувати безпеку Україні в обмін на відмову від ядерної зброї, яку вона успадкувала після розпаду Радянського Союзу.

Згідно з меморандумом, підписанти зобов'язалися поважати незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України. Вони також обіцяли утриматися від застосування сили проти України. Однак його умови були грубо порушенні Росією, яка у 2014 році анексувала Кримський півострів та почала війну на Донбасі, а у 2022 здійснила повномасштабне вторгнення в Україну.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв про сім країн, які проти членства України в НАТО.

Також "Коментарі" писали про реакцію Польщі на дозвіл США для України бити по території РФ.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини