Рубрики
МЕНЮ
Амбарцумян Анна
Українці, які проживають у Польщі, потрапили до лідерів за кількістю затримань серед іноземців. За офіційними даними польської поліції, торік на території країни було затримано понад 16 тисяч іноземних громадян. Серед них найбільше правопорушень скоїли українці, грузини та білоруси. Влада Польщі вже готує нові заходи для боротьби зі злочинністю серед мігрантів.
Поліція Польщі. Фото з відкритих джерел
У 2024 році польські правоохоронці затримали 16 437 іноземців, що на 857 осіб менше, ніж роком раніше. Найчастіше порушення стосувалися керування автомобілем у стані алкогольного сп'яніння – таких випадків зафіксовано 4214. Також серед типових злочинів: крадіжки (2055 випадків) та правопорушення, пов’язані з наркотиками (1899 випадків).
За даними поліції, українці очолили антирейтинг серед іноземних громадян, яких затримували за правопорушення. Загалом за минулий рік було зафіксовано 9753 випадки. Найчастіші порушення:
керування у стані алкогольного сп'яніння – 2943 випадки;
крадіжки – 930 випадків;
шахрайство – 461 випадок.
Громадяни Грузії (1780 затриманих) найчастіше вчиняли крадіжки (472 випадки), а білоруси (1122 затриманих) – пропонували хабарі або керували транспортними засобами у нетверезому стані.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що іноземці, які порушують закон, можуть бути депортовані. Він доручив Міністерству внутрішніх справ та Міністерству юстиції розробити план щодо посилення контролю та покарання для правопорушників. Очікується, що найближчим часом ці заходи набудуть практичної реалізації.
Нагадаємо, портал “Коментарі” писав, що Україна отримала підозрювану у наркоторгівлі, яка втекла до Польщі після того, як її затримали за продаж наркотиків. Завдяки злагодженій роботі правоохоронців двох країн, 6 лютого 2025 року жінка була екстрадована через міжнародний пункт пропуску "Устилуг-Зосін". Зараз її чекає судове розслідування на батьківщині.
Новини