Рубрики
МЕНЮ
Vitalii Rozkariaka
У перші дні російського вторгнення в Україну багато громадян вимушено вирушили за кордон, рятуючи себе та своїх дітей від ворожих бомб та ракет. Найбільше переселенців виїхало до сусідньої Польщі. Серед цих українців виявилася й Альбіна Трубенкова – журналістка із Києва. Жінка розповіла виданню Wyborcza про те, як протікало її життя всі ці 11 місяців далеко від дому.
фото тематичне, з відкритих джерел
"Коли я разом із 18-річною дочкою виїжджала з Києва, була впевнена, що це все ненадовго, що все обов'язково швидко закінчиться. Я залишила позаду все. Останнім часом працювала над великим міжнародним проектом разом із диригентом Національної опери Германом Макаренком. Все перекреслилося в одну мить", — каже біженка.
Журналістка розповідає, що переїхати до Польщі їй допоміг колишній чоловік. На даний момент вона мешкає в Мосіні.
"Коли ми приїхали до Польщі, з речей у мене була одна футболка, документи та ноутбук. Вже пізніше волонтери та знайомі шукали по своїх друзях для нас одяг. Пізніше я зовсім залишилася одна, дочка, під впливом блогу радника Зеленського – Арестовича, поїхала в Україну, адже той неодноразово закликав громадян залишатися в країні. Я тоді місця собі не могла знайти. Благо, згодом вона таки повернулася назад до мене", – розповідає Альбіна.
Жінка каже, що тавро біженця позбавило її впевненості у собі. Довгий час вона не розуміла, як рухатись далі і що робити.
"Завдяки співпраці з ООН я познайомилася зі скульпторами з Познані, які в майбутньому мені сильно допомогли з працевлаштуванням. Так я опинилась у Мосіні. Поруч дочка та її досі наляканий мопс", — наголошує журналістка.
Таких, як Альбіна багато, для багатьох життя досі датується лютим минулого року, проте треба жити далі, шукати вихід, не опускати рук і вірити, що незабаром Україна переможе, а життя на Батьківщині стане навіть кращим за колишнє.
Нагадаємо , раніше ми повідомляли про те, що членів гуманітарного конвою з Польщі було серйозно поранено в Україні.
Новини