Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Як передає портал "Коментарі", ЗМІ не перестають повідомляти тривожні новини з Казахстану, де не припиняються зіткнення. У центрі Алмати відновилися жорсткі сутички протестувальників із поліцейськими. За даними місцевих ЗМІ, мітингувальники увірвалися до будівлі міської адміністрації та відкрили вогонь по військових.
Протести в Казахстані. Фото: Reuters
Своїми міркуваннями щодо складної ситуації в Казахстані поділився відомий український дипломат, політичний оглядач Вадим Трюхан. Він зазначив, формальний привід для протестів – начебто банальний. Це – незадоволення людей зростанням цін на скраплений газ. Проте якось надто він притягнутий за вуха. Адже Казахстан має свій власний видобуток газу і, за бажання, місцева влада могла запросто зіграти на випередження, встановивши мораторій на підвищення цін. Що й зробив нинішній президент Токаєва пост-фактом.
Вадим Трюхан звернув увагу ще на один промовистий факт – у Росії вже звучать заяви про "готовність допомогти Казахстанській владі врегулювати ситуацію". А як вони вміють допомагати, на прикладі подій Революції Гідності в Україні всі чудово знають.
Також ситуацію у себе у Facebook прокоментував відомий журналіст та блогер Денис Казанський. Він зазначив, що в Казахстані в перші дні нового року справді спекотно. Після підвищення цін на автомобільний газ на 100% по всій країні почалися протести, які швидко набули характеру стихії. Влада спробувала відіграти назад і швидко скасувала подорожчання. Але тепер уже пізно. Народ висуває політичні вимоги. І головне з них – це відставка клану Назарбаєва, котрий перебуває при владі 30 років.
За словами журналіста, протести розпочалися у західному Казахстані, але тепер їхнім епіцентром є перша столиця – Алмати. Там горять міська адміністрація та прокуратура. На вулицях зіткнення. Поліція або не бажає, або не може чинити опір, тому що людей занадто багато. Мітингувальники захоплюють та трощать техніку силовиків.
Читайте також на порталі "Коментарі" - уряд Казахстану пішов у відставку після протестів.
Новини