Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Постачання російського газу до непідконтрольної Придністровської Молдавської Республіки суперечить міжнародним санкціям і є протизаконним. Проблема полягає в тому, що постачання газу до Придністров'я через посередників суперечить законодавству Молдови. Про це заявила президент Молдови Майя Санду, повідомляє Коммерсантъ.
Майя Санду. Фото: Reuters
"Газпром, будучи основним акціонером Молдовагазу, міг би організувати постачання газу легальними шляхами через цю компанію. Однак Москва обирає непрозорі схеми з третіми сторонами, що викликає сумніви щодо її намірів і відповідальності", — зазначила Санду.
Згідно з повідомленням, 1 січня 2025 року завершилася дія угоди щодо транзиту газу між Газпромом і Нафтогазом, через що Україна припинила транзит російського газу через свою територію, включаючи напрямок до Придністров'я. Внаслідок цього в Придністров'ї були припинені централізоване опалення та гаряче водопостачання через відсутність поставок газу.
Молдова запропонувала невизнаному Придністров'ю допомогу у закупівлі газу, проте сепаратисти відмовилися від цієї допомоги.
В результаті Росія вирішила забезпечити Придністров'я газом через закупівлю на європейських спотових ринках через компанію Natural Gaz DC, щоб подолати енергетичну кризу в регіоні.
Глава Придністров'я Вадим Красносельський підтвердив, що найближчим часом може бути відновлено постачання газу в невизнану республіку в межах програми "гуманітарної допомоги".
"Коментарі" вже писали, що енергетична система самопроголошеного Придністров'я стикається з серйозною загрозою повного колапсу через перевантаження, викликане припиненням поставок російського газу. За даними видання NewsMaker, Костянтин Боросан, держсекретар Міністерства енергетики Молдови, вказав, що дефіцит електроенергії в регіоні досягає 30%.
Новини