Головна Новини Світ Решта світу Ширина прірви - 2 км: з'явилося фото гігантської тріщини льоду в Антарктиді
commentss НОВИНИ Всі новини

Ширина прірви - 2 км: з'явилося фото гігантської тріщини льоду в Антарктиді

Від Антарктиди відколовся величезний айсберг площею в півтора Києва

8 березня 2021, 16:05 comments1418
Поділіться публікацією:

В кінці лютого величезний айсберг площею 1290 квадратних кілометрів відокремився від шельфового льодовика Бранта в Антарктиді. І ось вдалося зробити фото величезної тріщини крупним планом. Ширина прірви становить близько 2 кілометрів. Вражаючі знімки опублікувала ВВС.

Ширина прірви - 2 км: з'явилося фото гігантської тріщини льоду в Антарктиді

Фото з відкритих джерел

А74, як називають цю площу, відкололася від шельфового льодовика Бранта близько тижня тому. Нові фотографії показують, як розширюється розлом через день після відколу. Знімки зроблені британським супутником Vision-1 для Британської антарктичної служби.

У BAS є дослідницька станція Галлея на Бранте, розташована приблизно в 23 км від розлому.

Ширина прірви - 2 км: з'явилося фото гігантської тріщини льоду в Антарктиді - фото 2
Ширина прірви - 2 км: з'явилося фото гігантської тріщини льоду в Антарктиді - фото 3
Ширина прірви - 2 км: з'явилося фото гігантської тріщини льоду в Антарктиді - фото 4

Також в розпорядженні BAS нові радіолокаційні зображення, зроблені космічним кораблем ЄС Sentinel-1. Це дає більш широкий вид на 150-метрову A74, що виходить в морі Уедделла в Антарктиді.

За даними супутникових вимірювань, площа складає близько 1290 кв. км. За будь-якими мірками айсберг великий, хоча і не настільки, як гігантський A68, який відколовся в липні 2017 року від шельфового льодовика Ларсен С на західній стороні моря Уедделла. Спочатку там було близько 5800 кв. км, але з тих пір айсберг розпався на безліч дрібних частин.

Раніше повідомлялося, що в Антарктиді зацвів сніг: це треба бачити. Вражаючі фото опублікували українські дослідники зі станції Вернадського. Вчені відзначають, що "цвітіння снігу" сприяє зміні клімату. Бо через забарвлення сніг менше відбиває сонячне світло і швидше тане. Це, в свою чергу, викликає подальший розвиток водоростей, а разом з цим прискорення танення.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини