Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Владна еліта у державі-агресорці Росії нині розмірковує над тим, як переконати російського диктатора Володимира Путіна погодитися на умови президента США Дональда Трампа і завершити війну проти України, якщо не остаточно, то хоча б поставити в ній крапку з комою.
Російський Кремль (фото з відкритих джерел)
Такі думки з’явилися через те, що Росія більше не має ресурсів для продовження війни. Про це заявив російський опозиційний політик, колишній депутат Державної думи Росії та єдиний, хто свого часу проголосував проти анексії Криму, Ілля Пономарьов у чаті на Главреді.
На його переконання, допоки Путін залишається при владі у РФ і доки існує путінізм як політична система (хоча є ймовірність, що путінізм може пережити самого Путіна, але вона невисока), війна проти України триватиме. Водночас вона необов’язково матиме такий самий формат, як сьогодні. Пономарьов зазначив, що є чимало інших потенційних напрямків для агресії: країни Балтії, Польща, Грузія, Центральна Азія – Росія може ще "погуляти" на цих теренах.
"Тому Путін спробує оголосити про перемогу в Україні для внутрішнього споживання – як для еліт, так і для пересічних громадян", – сказав він.
На думку Пономарьова, Путін у підсумку прийме пропозицію Трампа щодо перемир’я, але оформить це так, щоб показати, ніби його до цього не примусили, а він сам усіх переграв: що нібито Трамп стояв перед ним на колінах і благав, а він погодився, і це стало великою перемогою Росії.
"Путін буде наголошувати, що Росія воювала з усім блоком НАТО, але його не вдалося поставити Росію на коліна – натомість сам блок став на коліна і капітулював. Якщо Путіну вдасться створити таку публічну картину для внутрішнього ринку, він піде на перемир’я. І зараз уся його адміністрація працює над тим, щоб сконструювати саме такий публічний сценарій", – підсумував Пономарьов.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про найгірший варіант, якщо Путін відкине ультиматум Трампа. Попри ультиматум, який висунув президент США Дональд Трамп, російський диктатор Володимир Путін не збирається відмовлятися від своїх цілей в Україні та припиняти агресію. У випадку найгіршого сценарію для себе Путін може вдатися до примусової мобілізації в Росії, щоб продовжити війну. Про це йдеться у статті для Foreign Affairs, яку написали професор історії Католицького університету Америки Майкл Кімммідж та запрошена наукова співробітниця Інституту європейських, російських і євразійських досліджень Університету Джорджа Вашингтона Марія Ліпман.
Автори відзначають, що за 25 років перебування при владі Путін досяг у Росії "майже зловісного спокою": у країні практично відсутня серйозна політична опозиція чи публічна критика влади. Водночас громадянам дозволено займатися власними справами, включно з бізнесом, без потреби демонструвати абсолютну лояльність до Кремля. Репресії ж спрямовані лише проти тих, хто кидає публічний виклик владі.