Чи можуть ЧВК вийти з-під контролю путінського режиму – що може викликати новий бунт
Продовжується боротьба за держфінансування мілітарі-команд у РФ, бажання осідлати величезні потоки коштів, які виділяють із бюджету для ведення війни
Згідно з оновленим звітом Інституту вивчення війни (ISW), Міністерству оборони Росії не вдається повністю взяти під контроль деякі приватні військові компанії, пов'язані з впливовими чиновниками та бізнесменами. Як приклад наводиться ситуація із ПВК "Конвоєм", яку нібито фінансує давній соратник російського диктатора Володимира Путіна – Аркадій Ротенберг через держбанк ВТБ. Сама про себе говорить і ситуація із ПВК "Вагнер", яка після червневого бунту перебралася до Білорусі – і качає тепер там свої права, а також створює напругу біля східних кордонів НАТО. Чи є ймовірність, що ПВК або ж інші структури настільки вийдуть з-під контролю путінського режиму, що допоможуть знищити цей режим? Чи залишився ще шанс на внутрішній заколот? Портал "Коментарі" із цими питаннями звернувся до експертів.
Не треба так щиро вірити, що Кремль має конфлікт із утримувачами та керівництвом приватних військових компаній
Політичний експерт Світлана Кушнір пояснює: є Шойгу та його амбіції, а є Путін та його васали.
По суті, продовжує вона, після умовного бунту проти Міноборони РФ та Шойгу Євгена Пригожина та його ПВК "Вагнер" Лукашенко перетворив територію Білорусі на плацдарм для російських військових формувань, які готові й надалі продовжити стратегію гібридної війни проти країн Європейського союзу, країн-учасниць НАТО.
Світлана Кушнір наголошує, що напруга на кордоні Білорусі та Польщі зростає. І нагадує, що зброєю цієї гібридної війни у Путіна вже були й цивільні біженці (2021). Тепер це – найманці, колишні російські в'язні, бойовики ПВК "Вагнер".
Поки бачимо, зазначає Світлана Кушнір, що хоч у МО РФ і похитнулися позиції, але саме Шойгу на чолі відомства вигідний Путіну для реалізації тактики "розділяй та володарюй" серед капсул політичних та бізнесових еліт у Росії. Таким чином, пояснює вона, вирішується головне завдання для господаря Кремля – не допустити монолітнолітності, об'єднання російського політіблішменту проти самого Путіна.
Одним із факторів дестабілізації ситуації всередині РФ є приватні військові компанії
Політолог, партнер міжнародного комунікаційного агентства Good Politics Максим Джигун упевнений, що ризик внутрішніх бунтів у Росії зростає.
За його словами, одним із чинників дестабілізації є і приватні військові компанії.
Читайте також на порталі "Коментарі" - про що говорить тероризм РФ у Чорному морі - що можуть змінити переговори Ердогана та Путіна.