Кремль влаштував вже традиційне пропагандистське шоу під назвою "Пряма лінія з Володимиром Путіним". Очікувано червоною лінію заходу стала так звана "СВО" в Україні. Російський диктатор назвав "двіжухою" війну в Україні, запевнив, що російська армія нібито просувається по всьому фронту, хоча й не зумів відповісти, коли росіяни зможуть витіснити ЗСУ з Курщини, пригрозив вдарити "Орєшніком" по центру Києва. Ну і традиційно диктатор повторив тезу роспропаганди про те, що з Росією нібито воюють всі країни НАТО і запевнив, що готовий до розмови з новообраним президентом США Трампом в будь-який час. Видання "Коментарі" разом з експертами розбиралося в меседжах російського диктатора.

Володимир Путін. Фото: з відкритих джерел
Путіна виставили, як старого фанатика у зовсім неділовому і несерйозному вигляді
Керівник Центру політичної розвідки, політтехнолог Олег Постернак зазначив, що нинішня "пряма лінія" воєнного злочинця Путіна відрізняється від попередніх подібних заходів. Напевно, вона засвідчила більшу кількість випадків, які дозволяють публічно охарактеризувати Путіна як неадекватного і слабоумного керівника держави. Або така комунікація першої особи цілком відповідає рівню свідомості та світогляду переважного загалу росіян, які повинні терпіти його режим, або це режисерська задумка штатних кремлівських радників і технологів, які в цей раз погано попрацювали, виставивши Путіна як старого фанатика у зовсім неділовому і несерйозному вигляді.
"Посудіть самі, пропозиція "технологічної дуелі", вживання таких слів як "двіжуха" до того, що відбувається у світі, для вирішення демографічної проблеми "потрібні дівчата", ініціатива віднайти альтернативу порносайтам. Все це приправлене життєвими казками про перегляд російського кіно із своїми "близькими малюками", співи кубанського хору німецькою мовою на дні народження Шрьодера, вибір тренером Путіна саме його кандидатури як такого, що "віддає себе цілком справі", розповідями анекдотів, де родина росіян розгадує слово у кросворді на три букви і б'є один одного ложкою. Це дійсно комунікативний треш чи навіть "блакитний вогник на Останкіно", який більше спрямований на окозамилювання та розважання російської публіки, ніж на відповідальну державницьку розмову в часи турбулентності та системної кризи Росії, до якої вона підходить", – говорить експерт.
Тим не менш, продовжує Олег Постернак, "українська проблематика" не змінилась і більше нагадувала літню риторику (заява про готовність РФ до переговорів на базі стамбульських домовленостей та з врахуванням ситуації "на землі").
"Путін повторив тезу про буцімто нелегітимність президента України і натякнув, що підписувати документи про мир РФ буде лише з "легітимним керівником" України. Повернення до таких акцентів свідчить про відчуття в Кремлі реальної ймовірності перемовин і тому відбувається спроба розпочати цей процес із завищених нот та позицій для "вибиття" якнайвигіднішого варіанту компромісу для себе. Разом з тим, це жест перед Трампом, який планує вийти зі своєю мирною ініціативою у найближчий місяць", – підсумував політтехнолог.
Пропаганда, погрози та маніпуляції: ключові тези Путіна на "Прямій лінії" та їх значення
Олексій Воронцов, головний редактор інформагенства "УкрПрес інфо" та голова правління агентства журналістських розслідувань "Сила України" так прокоментував ситуацію:
"Нещодавня "Пряма лінія з Володимиром Путіним", як і очікувалося, стала черговим актом пропагандистського шоу Кремля. Традиційно російський диктатор використав цей майданчик для маніпуляції громадською думкою, подання неправдивої картини того, що відбувається на фронті, і погроз на адресу України та Заходу".
"Спеціальна військова операція" та помилкові успіхи
"Путін вкотре назвав повномасштабну війну проти України "двостороннім конфліктом", намагаючись перекласти відповідальність за агресію на Київ та НАТО. Російський диктатор заявив, що армія РФ нібито "наступає по всьому фронту", хоча реальна ситуація свідчить про протилежне: українські сили успішно обороняються і продовжують контрнаступальні дії, у тому числі у ключових регіонах. Однак на запитання, коли російська армія зможе "витіснити" ЗСУ з території Курської області, Путін не дав конкретної відповіді, фактично визнавши нездатність своїх військ досягти заявлених цілей", – зауважив співрозмовник порталу "Коментарі".
Погрози Києву та Заходу
За словам експерта, звісно ж не обійшлося й без погроз Києву та Заходу. Особливу увагу привернули заяви про можливі удари по Україні. Путін пригрозив завдати удару під кодовою назвою "Орєшнік" по "центру Києва".
На думку Олексія Воронцова, ці слова можуть бути сприйняті як черговий шантаж із метою залякування українського керівництва та громадян. Не обійшлося і без звичних звинувачень на адресу НАТО, яке, за словами Путіна, "перебуває у стані війни з Росією". Цей наратив використовується Кремлем для виправдання своїх провалів та мобілізації внутрішньої аудиторії проти "зовнішнього ворога".
Готовність до діалогу з Трампом
"Заява Путіна про готовність до переговорів із новообраним президентом США Дональдом Трампом у будь-який момент виглядає як спроба продемонструвати нібито відкритість Кремля до дипломатії. Проте справжньою метою таких заяв, скоріш за все, є пошук шляхів розрядки міжнародної ізоляції Росії, а також тестування готовності нової американської адміністрації до поступок. Що стоїть за цими заявами? На тлі значних втрат та економічного тиску з боку санкцій Кремль прагне переконати внутрішню аудиторію в тому, що Росія продовжує домінувати на міжнародній арені. Проте реальні кроки Росії, такі як ескалація конфлікту та продовження війни, суперечать риториці про "мир" та "переговори", — зауважив Олексій Воронцов.
Резюмуючи експерт підкреслив, погрози на адресу Києва та звинувачення Заходу мають кілька цілей:
• Підтримувати мобілізаційний настрій у суспільстві.
• Залякувати західних партнерів України, щоб послабити їхню підтримку.
• Відвернути увагу від внутрішніх проблем, включаючи економічну кризу, корупцію та військові невдачі.
"Замість реальних кроків щодо завершення конфлікту Росія продовжує грати на страхах та маніпуляціях. Для міжнародної спільноти це вкотре наголошує на необхідності зберігати та посилювати тиск на Кремль, допомагати Україні та захищати цінності демократії та свободи. "Пряма лінія" Путіна — це лише шоу для внутрішнього користування, де за гучними заявами приховується усвідомлення слабкості. Загрози, маніпуляції та спотворення реальності лише підтверджують, що Росія не готова до конструктивних переговорів, віддаючи перевагу конфронтації та обману", – зазначив експерт.
Читайте також на порталі "Коментарі" — Путін дав пряму відповідь, чи готовий він до розмови з Трампом та до компромісів.
Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.