Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Ринкова ціна російської нафти марки Urals зросла на 15 доларів і досягла позначки 90 доларів за барель. Як повідомляє портал "Коментарі", про це повідомляє "Bloomberg".
Нафта. Фото: з відкритих джерел
Видання зазначає, що часткове нафтове ембарго Заходу на російську нафту поки малоефективне і не дає бажаного результату. А все тому, що на боці Росії фактично грають країни Азії. Вони допомагають Росії наповнювати бюджет і навіть збільшувати прибуток від продажу енергоресурсів.
Як пише видання, останнім часом з'явилося багато невеликих торгових будинків, які бажають вести відносини з Росією, що допомагає зберегти потоки нафти до Азіатського регіону.
Ринкова ціна нафти не враховує дисконтів, з якими зараз продається Urals. Дисконти досягають до 30% від ринкової ціни через небажання багатьох трейдерів мати справу із ресурсами з країни-агресора.
Як пише видання, попит на російську нафту в азіатському регіоні збережеться навіть у разі введення, як санкції, стелі ціни (price cap) на Urals.
Зазначимо, війна в Україні та санкції проти Росії призвели до того, що багато західних покупців російської нафти, таких як Shell, припинили нові спотові закупівлі. Нафтопереробники в Європі дедалі менше хочуть переробляти російську нафту.
Зазначається, що це вже підірвало російський експорт, хоча закупівлі Індією та Туреччиною частково компенсували нестачу. Продажі до Китаю також продовжуються.
Згідно з планом відвантаження, обсяги "Роснафти" та "Газпром нафти" у квітні склали 29 млн барелів, або майже 1 млн барелів на добу, що становить понад 40% від загального обсягу експорту сирої нафти марки Urals із західних портів Росії у квітні.
Читайте на порталі "Коментарі" — таким НАТО ще не бачили : експерти розповіли про підсумки першого дня саміту.
Також видання "Коментарі" повідомляло — чи здатна ООН приструнити РФ та зупинити війну в Україні: експерти розповіли, чому цього ще не сталося.
Новини