Рубрики
МЕНЮ
Кравцев Сергей
Тема транзиту влади в РФ, попри заяви самого Путіна, є фактично під грифом табу. В той же час еліти вже почали мислити і діяти у логіці транзиту. Ключовими факторами, які прискорили транзитну логіку, є зменшення бюджетного пирога і розгортання масової націоналізації чи реприватизації, яка в грошовому еквіваленті є масштабнішою за приватизацію 1990-х років. Про це розповів політолог Вадим Денисенко.
Володимир Путін. Фото: з відкритих джерел
Політолог наголошує, важливо зазначити, що ключовою фігурою в націоналізації є генеральний прокурор Краснов. Але при цьому, Краснов не отримав політичної субʼєкності.
Він продовжує, що ж стосується ФСБ, то де-факто існує двовладдя, коли перший заступник голови ФСБ Корольов напряму виконує завдання, поставлені Путіним, в обхід свого безпосереднього керівника Бортнікова. При цьому ФСБ зберігає свою головну роль в репресивній системі РФ. На сьогодні свого кандидата в президенти в службі просто не існує. І, виходячи з позиції Путіна щодо дуумвірату, в середньостроковій перспективі такого кандидата може і не зʼявитися. Якщо все буде розвиватися за таким сценарієм, ми будемо бачити боротьбу різних груп впливу в ФСБ на стороні тих чи інших груп – учасників транзиту.
Читайте також на порталі "Коментарі" — The Economist пояснив, чому загроза Трампа жорстких санкцій проти Росії виявилася блефом.