Головна Новини Світ Росія Китай може передумати в останній момент щодо саміту миру: що до цього приведе
commentss НОВИНИ Всі новини

Китай може передумати в останній момент щодо саміту миру: що до цього приведе

Китай ще може передумати в останній момент і таки поїхати на Глобальний саміт миру в Швейцарію, про це в ефірі 24 Каналу сказав головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус

3 червня 2024, 21:17
Поділіться публікацією:

Китай не зацікавлений у тому, щоб пальму першості серед країн Глобального Півдня захопила інша держава, вважає головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус. На його переконання, багато-хто розглядає глобальний Саміт миру як новий "водорозділ" між країнами західного та антизахідного блоків.

Китай може передумати в останній момент щодо саміту миру: що до цього приведе

Китай

За словами експерта, Китай бачить себе головною антизахідною країною у світі. Тому для його іміджу важливо, щоб ті країни, які його підтримують, не брали участі в Саміті миру, адже це могло б призвести до підтримки України та протистояння Росії.

Однак Ус вважає, що ці заяви не виключають можливості участі самого Китаю у Саміті миру. Він припустив, що наступні два тижні можуть бути присвячені непублічним перемовинам з Китаєм щодо його участі у заході.

Експерт зазначив, що на саміті в Швейцарії поруч із представником США може бути представник Індії, яка вже підтвердила свою участь. Це закріпить позицію США як головної країни на Заході, а Індії — як лідера Глобального Півдня у разі відсутності Китаю, що для Пекіна є невигідним.

Крім того, Ус звернув увагу на те, що Китай уже робить кроки для обмеження контактів з Росією, що є позитивним сигналом. Він не виключає, що в останній момент Китай все ж відправить свого представника на саміт, щоб зберегти свою провідну роль серед країн Глобального Півдня та не допустити Індію до цієї позиції.

Експерт також зауважив, що Індія може скористатися цією можливістю, щоб заявити про себе як про головного представника Півдня, якщо Китай не братиме участі в саміті. Найважливіше, за його словами, Індія може дати сигнал Західним країнам про перенесення виробничих потужностей з Китаю до Індії.

Нагадаємо, портал "Коментарі" розповідав, що Індія не відправлятиме топ-посадовців на саміт миру.





Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини