Рубрики
МЕНЮ
Недилько Ксения
Майнерів криптовалюти у Чечні пообіцяли "прирівняти до терористів". Про це у прямому ефірі місцевого телеканалу ЧДТРК "Грозний" заявив депутат Держдуми від Чечні Адам Делімханов, пише ASTRA.
Депутат Держдуми РФ від Чечні Адам Делімханов
"У разі виявлення подібних випадків, які також спричиняють проблеми з електрикою в цілому районі, селі чи місті, винні в цьому будуть піддані суворому покаранню.
Ми прирівняємо їх до терористів, оскільки їхні дії завдають шкоди всьому суспільству", – цитує депутата держагентство "Грозний-інформ".
Цього тижня майнінг заборонили у низці регіонів Росії, зокрема й у Чечні. Заборона діятиме до 2031 року — влада пояснила її запровадження недоліком електроенергії.
Делімханов зазначив, що незважаючи на заборону, деякі жителі Чечні продовжують займатися майнінгом.
Довідка: Майнінг — один із перших способів участі в роботі децентралізованих мереж і отримання доходу на крипторинку. Багато з блокчейнів першого покоління використовували майнінг і пов’язаний з ним механізм досягнення консенсусу Proof-of-Work для забезпечення стабільності та безпеки мережі. Однак 2024 року майнінг поступився місцем стейкінгу, ставши відмінною рисою біткоїна і ще кількох порівняно невеликих проєктів на кшталт Kaspa.
Навіщо потрібен майнінг біткоїна?
Майнінг — це центральний елемент алгоритму досягнення консенсусу на основі "доказу робіт" (Proof-of-Work або PoW), що забезпечує цілісність і захист даних децентралізованої мережі.
Суть майнінгу полягає в тому, що учасник мережі повинен виконати певну роботу у вигляді математичних обчислень, щоб сформувати новий блок транзакцій. Назва процесу пов’язана з тим, що натомість майнер отримує винагороду у вигляді криптовалюти, у певному сенсі "видобуває" її, вкладаючи в це власні ресурси.
Нагадаємо, портал "Коментарі" писав, що ціна біткойна б’є усі рекорди через заяви Трампа.
Новини