Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
У путінській Росії головним критерієм призначення на посади є абсолютна лояльність до очільника Кремля. Саме тому наступником чинного міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова може стати будь-хто, хто готовий беззастережно виконувати накази Путіна. Про це в ексклюзивному інтерв’ю "Главкому" розповів колишній міністр закордонних справ Росії (1990-1996) Андрій Козирєв.
Сергій Лавров (фото з відкритих джерел)
Відповідаючи на запитання про можливого наступника Лаврова, він зазначив: "Навіть двірник. Головне, щоб у нього не було совісті. Бо ж навіть двірник може сказати вам, що я не збираюся брати участь у цьому. А потрібно знайти того, хто скаже Путіну лише "так", і нічого більше".
Козирєв також зазначив, що вже багато років не підтримує зв’язок ані з Лавровим, ані з помічником Путіна Ушаковим: "…тому я нічого не можу сказати про них, вони зараз інші люди. Коли ми були молодші, його [Лаврова] я рекомендував тодішньому міністру закордонних справ Едуарду Шеварднадзе призначити на моє місце, коли я працював начальником управління [Управління міжнародних організацій МЗС], а він [Лавров] був заступником керівника сусіднього управління. Все це було за часів СРСР".
За словами Козирєва, у минулому він навіть вважав Лаврова своїм однодумцем
"Він став зовсім іншою людиною. Він був моїм соратником, поділяв мою точку зору. І навіть іноді мені підказував, мовляв, в такій-то ситуації потрібно діяти більш рішуче. Я бачив його як людину-однодумця, а не просто хорошого професіонала. Що з ним сталося, чому він зробив цей поворот на 180 градусів у своїх поглядах, я не знаю. Ми з ним з тих пір практично не спілкувалися. Це вам потрібно запросити якихось психологів, щоб зрозуміти, як от у людей це відбувається. Він був нормальною, веселою людиною. Коли був комсомольським лідером, вожаком, звичайно, повторював всілякі ідеологічні речі. Усі повторювали. Але взагалі він був нормальним хлопцем, і в інституті також. Ми пропрацювали з ним чотири-п’ять років. У нього нормальна родина. Тепер я нічого про нього не знаю", сказав він.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що російський міністр, який складав Будапештський меморандум, дав пораду Зеленському. Колишній міністр закордонних справ Росії Андрій Козирєв (1990–1996) порадив Україні розпочати таємну розробку ядерної зброї, щоб гарантувати власну безпеку. Це саме він працював над Будапештським меморандумом.
Він також висловив сумніви щодо майбутнього Північноатлантичного альянсу: "НАТО, можливо, зараз розпадається або перебуває в глибокій кризі. Якщо хтось вважає, що вступ до Альянсу гарантує безпеку, – нічого подібного". За словами Козирєва, Україна повинна таємно створювати ядерну зброю.Новини