Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Мирні ініціативи президента США Дональда Трампа щодо завершення війни в Україні суперечать переговірній стратегії Росії та цілям диктатора Володимира Путіна в цьому конфлікті. Після зустрічі представників США та РФ в Ер-Ріяді Кремль активно готується до тривалих переговорів. Про це пише The Wall Street Journal.
Дональд Трамп і Володимир Путін. Фото: 24 Канал
Минулого тижня Путін знизив очікування щодо швидкого завершення переговорів, заявивши, що цей процес "займе деякий час", і ухилився від прямої відповіді на питання про терміни.
"Для Росії самі переговори з США є перемогою, оскільки вони допомагають припинити ізоляцію, накладену на Москву адміністрацією Байдена, яка відмовилась від взаємодії з Кремлем після вторгнення до України в 2022 році. Кремль зазначив, що не зацікавлений лише в припиненні вогню, оскільки вважає, що Україна може використати паузу для переозброєння. Натомість Путін прагне вирішити, як він каже, 'корінні причини' конфлікту, серед яких – прагнення України вступити в НАТО і наявність антиросійського уряду в Києві", – зазначено в матеріалі.
Кремль бачить вигоду в затягуванні переговорного процесу щодо України. Росія має намір використати свої досягнення на фронті, щоб диктувати вигідні умови за столом переговорів.
Незважаючи на бажання Трампа швидко завершити війну, навіть із урахуванням його нещодавніх заяв, які схиляються на користь Росії, досягти будь-якої угоди в переговорах буде дуже складно. Це пов’язано з тим, що реальні цілі Путіна виходять за межі територій, які були захоплені його армією за роки війни в Україні.
Російський правитель намагається обмежити розмір української армії та її озброєння, отримати гарантії нейтралітету України та контролювати політичний напрямок країни в майбутньому. Це суперечить довгостроковим планам Києва щодо вступу до НАТО та Євросоюзу.
"Коментарі" вже писали, що переважна більшість українців (91%) виступають категорично проти переговорів між США та Росією щодо завершення війни без участі Києва.
Новини