Головна Новини Світ Росія Навчався у США: як українець та киянин став важливим переговорником в РФ та "людиною Путіна"
commentss НОВИНИ Всі новини

Навчався у США: як українець та киянин став важливим переговорником в РФ та "людиною Путіна"

ЗМІ дізналися, що відомо про Кирила Дмітрієва – одного з головних переговорників від РФ у Саудівській Аравії.

18 лютого 2025, 19:35
Поділіться публікацією:

 У Саудівській Аравії відбулися переговори між Сполученими Штатами та Російською Федерацією щодо завершення війни в Україні. Одним із ключових представників російської сторони був Кирило Дмітрієв – уродженець Києва, випускник Стенфордського університету, керівник Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) та особа, наближена до Володимира Путіна.

 Навчався у США: як українець та киянин став важливим переговорником в РФ та "людиною Путіна"

Володимир Путін та Кирило Дмітрієв(фото з відкритих джерел)

Про його біографію та діяльність пише російське опозиційне видання "Важные истории".

Кирило Дмітрієв народився 1975 року в Києві. Він навчався у фізико-математичній школі та прагнув продовжити освіту в США. У 14 років виїхав до Америки за програмою "Народна дипломатія".

Два роки Дмітрієв провів у каліфорнійському коледжі Foothill, після чого вступив до Стенфордського університету.

"Жодних родичів у мене там не було, я виявився одним із небагатьох іноземців, які отримали повну стипендію на весь період навчання", – згадував він.

Закінчивши Стенфорд із відзнакою, Дмітрієв працював у таких міжнародних компаніях, як Goldman Sachs і McKinsey, а згодом отримав ступінь MBA у Гарвардській бізнес-школі.

У 2000 році він переїхав до Росії, де став заступником генерального директора компанії IBS. Через два роки обійняв посаду директора з інвестицій у компанії Delta Private Equity, яка була частиною фонду Росія — США, створеного за президентства Білла Клінтона.

За інформацією The Insider, на той момент Дмітрієв мав громадянство України, однак автомобіль оформлював на офіцерське посвідчення АМ 1198939, видане йому в 2000 році.

"Редакція The Insider, скориставшись столичною адресною базою, перевірила власників посвідчень зі схожими серійними номерами: троє з них виявилися випускниками Академії зовнішньої розвідки РФ, вісім – кадровими офіцерами ГРУ, а ще 137 мешкали в офіцерському гуртожитку при Військово-повітряній інженерній академії імені Жуковського. Як саме цей документ опинився у громадянина України – залишається незрозумілим", – йдеться у розслідуванні.

У 2007 році Дмітрієв повернувся в Україну, очоливши фонд Icon Private Equity, який належав бізнесмену Віктору Пінчуку – зятю експрезидента Леоніда Кучми.

Однак згодом Дмітрієв остаточно переїхав до Росії. У 2011 році він почав відкрито критикувати Україну, а також негативно висловлювався про Помаранчеву революцію.

Він одружився з Наталією Поповою – близькою подругою молодшої доньки Володимира Путіна Катерини Тихонової. Обидві жінки навчалися в МДУ, а нині Попова є її заступницею у фонді "Іннопрактика".

Завдяки дружбі з Тихоновою та її колишнім чоловіком Кирилом Шамаловим, сином близького до Путіна бізнесмена Миколи Шамалова, Дмітрієв здобув вагомий вплив у Кремлі, про що писала Financial Times.

У 2013 році The Insider назвав його одним із небагатьох людей, які мають безпосередній доступ до Путіна.

"Через Кирила Олександровича можна вирішити практично будь-яке питання. Але зустрітися з ним вкрай складно, потрібно домовлятися через його дружину або знайомих", – зазначало джерело видання.

За інформацією "Важных историй", Дмітрієв став одним із фігурантів розслідування спецпрокурора США Роберта Мюллера щодо втручання РФ у президентські вибори 2016 року, переможцем яких став Дональд Трамп.

У січні 2017 року він зустрічався на економічному форумі в Давосі з радником Трампа Ентоні Скарамуччі. Згодом телеканал CNN повідомив, що цю зустріч перевіряли в Сенаті США, але наступного дня стаття була видалена.

Після перемоги Трампа на виборах 2024 року Дмітрієв знову почав брати участь у російсько-американських переговорах і став частиною делегації Кремля на переговорах зі США.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що став відомий головний сенс переговорів США та РосіїАналітик Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков припустив, що адміністрація Трампа переговорами з Росією спробувала перевірити, чи справді Кремль й надалі стоїть на своїй позиції та відкидає будь-які компроміси щодо закінчення війни в Україні.

 Микола Бєлєсков вважає, що основним сенсом переговорів США та Росії була спроба команди Трампа виявити позицію Москви.
 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини