Рубрики
МЕНЮ
Ткачова Марія
Ця атомна електростанція має живити спільну китайсько-російську Міжнародну місячну дослідницьку станцію (ILRS), яку хочуть створити до 2035 року.
Місяць — Pinterest
Про це йшлося під час презентації в Шанхаї, де головний інженер китайської місії 2028 року Пей Чжаоюй розповів про плани енергопостачання місячної бази. Він сказав, що для живлення станції можуть використовуватись як сонячні панелі, так і атомний реактор. До того ж, на поверхні Місяця планують прокласти труби та кабелі для тепла і електрики.
Ще торік Росія (через “Роскосмос”) заявляла, що хоче разом із Китаєм побудувати ядерний реактор на Місяці. І хоча Китай офіційно це не підтверджував, тепер включення ідеї в презентацію свідчить, що Пекін підтримує цей план.
Головний розробник китайської місячної програми Ву Вейжен зазначив, що Росія має великий досвід у ядерній енергетиці, особливо в запуску реакторів у космос. За його словами, цього разу шанси на реалізацію ідеї набагато вищі.
Китай має великі космічні амбіції — він хоче відправити астронавтів на Місяць до 2030 року, а місія Chang’e-8, запланована на 2028 рік, стане основою для майбутньої бази.
Проєкт ILRS має стати конкурентом програми NASA Artemis, яка планує повернення американських астронавтів на Місяць у 2025 році.
Також Китай хоче запросити до участі в ILRS 50 країн, 500 наукових установ і 5000 іноземних вчених.
Російські вчені, які також виступали в Шанхаї, розповіли про плани шукати на Місяці корисні копалини, воду та паливо.
Хоча проєкт ILRS був задуманий ще до початку війни Росії проти України, китайські експерти кажуть: після початку конфлікту Москва й Пекін стали ще ближчими союзниками. Санкції Заходу обмежили доступ Росії до нових технологій, тому співпраця з Китаєм допомагає їй залишатись активним гравцем у космосі.
Нагадуємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв по те, що Данія заряджає український фронт на 44млн$: новий пакет допомоги.
Новини