Головна Новини Світ Росія Протести і переворот: названо рік, коли Путін остаточно дійде до ручки
commentss НОВИНИ Всі новини

Протести і переворот: названо рік, коли Путін остаточно дійде до ручки

Кремль може спробувати пересидіти Трампа і спробувати встановити проросійського лідера в Україні політичними засобами.

3 липня 2025, 21:10
Поділіться публікацією:

 Російський диктатор Володимир Путін, схоже, не зважає на значні людські втрати у війні проти України. Проте вже у 2026 році ситуація може докорінно змінитися. Про це йдеться в аналітичному матеріалі німецького видання Der Standard, що спирається на коментарі провідних британських експертів з Росії.

Протести і переворот: названо рік, коли Путін остаточно дійде до ручки

Володимир Путін (фото з відкритих джерел)

Кремль не досяг поставлених цілей

Старша наукова співробітниця британського аналітичного центру Royal United Services Institute (RUSI) Емілі Ферріс вважає, що за майже три роки після початку повномасштабного вторгнення Кремль не досяг своїх початкових стратегічних цілей. Російські війська контролюють близько 20% території України — і це співвідношення практично не змінюється.

"Для Путіна йдеться не про кілька сіл — це історична місія зі “збирання земель” Росії, України та Білорусі. Відмова від цієї мети зруйнує фундамент, на якому стоїть його влада", — вважає Ферріс.

Людські втрати та економічний тиск

Відомий британський історик і аналітик Марк Галеотті переконаний, що попри величезні втрати серед російських солдатів, Путін не бачить у цьому проблеми. Водночас, на думку експерта, тривала війна накладає дедалі більший тиск на російську економіку та ринок праці.

"Чим більше людей гине в Україні, тим складніше Кремлю мобілізувати нових військових, — зазначає Галеотті. — Витрати на війну зростають, а разом із ними й невдоволення всередині країни".

За прогнозами аналітиків, до 2026 року Росія вичерпає залишки радянських арсеналів, а виробництво нового озброєння значно дорожче. Це призведе до дилеми — витрачати кошти на війну чи соціальні потреби населення.

"В якийсь момент доведеться обирати між “гарматами та маслом”. Це може стати переломним моментом", — додає Галеотті.

Чи можливий кінець війни — і за яких умов?

Обидва експерти наголошують: навіть за погіршення ситуації всередині Росії, не варто чекати негайного завершення війни. Вони сумніваються, що повалення Путіна автоматично призведе до миру — радше навпаки: це може спричинити внутрішню дестабілізацію або громадянський конфлікт.

"Російська система побудована так, що у випадку “впорядкованого переходу” до влади, ймовірно, прийде хтось подібний до Путіна", — каже Ферріс.

Китай, Іран та Північна Корея — союзники, які грають свою гру

Окрему увагу експерти приділяють впливу зовнішніх союзників РФ. За словами Галеотті, Китай має стратегічну вигоду від затяжної війни, оскільки вона відволікає увагу Заходу.

"Москва дедалі більше стає васалом Пекіна. І в певний момент Китай може спробувати виступити миротворцем, якщо Захід зазнає невдачі", — припускає експерт.

Чи стане Трамп чинником змін?

Обидва дослідники з обережністю оцінюють потенційний вплив адміністрації Дональда Трампа. На їхню думку, Кремль нині спостерігає за діями США та очікує на вигідні для себе сигнали.

"У 2026 році припинення вогню може стати прийнятним варіантом для Путіна — якщо він вирішить “пересидіти” Трампа й надалі просувати проросійську стратегію в Україні політичними методами", — припускає Ферріс.

Однак поки що експерти не бачать жодних ознак готовності Кремля до переговорів або компромісу.

Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що Путін анонсував розмову з Трампом сьогодні ввечері. Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп планує провести телефонні переговори як із главою Української держави Володимиром Зеленським, так і з російським лідером Володимиром Путіним. Про це під час свого виступу на підприємницькому форумі заявив сам президент Росії.

 Як повідомляють державні російські медіа, під час заходу відбулася сценка за участю представниці косметичної компанії, яка звернулася до Путіна з проханням допомогти з виходом її продукції на міжнародні ринки. У відповідь глава Кремля несподівано заявив, що планує обговорити це питання із Трампом упродовж дня.
 



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини