Рубрики
МЕНЮ
Лиля Воробьева
Російський президент Володимир Путін посмертно присвоїв звання Героя Росії уродженцю Сумської області Олексію Бересту — офіцеру, який у травні 1945 року брав участь у встановленні Прапора Перемоги над Рейхстагом. Відповідний указ було оприлюднено під номером 0001202507170023.
Володимир Путін (фото з відкритих джерел)
Таке рішення ухвалене майже через 20 років після того, як Україна вже вшанувала подвиг Береста, присвоївши йому звання Героя України у 2005 році.
Олексій Берест був однією з ключових фігур штурму Рейхстагу. Він прикривав знаменосців і керував боєм усередині споруди. Незважаючи на отримані поранення, продовжував вести бій, коли есесівці підпалили будівлю та намагалися прорватися з оточення. У радянських джерелах довгий час стверджувалося, що прапор підняли лише сержанти Михайло Єгоров і Мелітон Кантарія. Водночас військові історики та ветерани підтверджують, що роль Береста була значно вагомішою, проте її тривалий час замовчували. У документі того періоду під назвою "Боевая характеристика знамени", підписаному командувачем військами 3-ї ударної армії генерал-полковником Кузнєцовим, сказано: "Відважні воїни комуніст лейтенант Берест, комсомолець сержант Єгоров і безпартійний молодший сержант Кантарія встановили знамено над будівлею німецького парламенту".
Таким чином, саме лейтенант Берест Олексій Прокопович та сержанти Єгоров і Кантарія 30 квітня о 14:25 підняли Прапор Перемоги над Рейхстагом.
Після завершення війни Берест повернувся до мирного життя та працював на заводах. Він загинув у 1970 році, рятуючи дитину, яка впала на залізничні колії.
У 2005 році Україна вже посмертно відзначила його подвиг, присвоївши йому звання Героя України. Тепер, майже через 80 років після завершення Другої світової війни, Росія також офіційно вшанувала його героїзм, надавши звання Героя Росії "за мужність, відвагу і самовідданість", виявлені у боротьбі з фашизмом.
Нагадаємо, що "Коментарі" писали про те, що у Росії є ще одна серйозна проблема. Російського президента Володимира Путіна попередили про наслідки демографічної кризи, яка загрожує державі-агресору втратою мільйонів робочих рук до кінця поточного десятиліття.
Про це повідомляє Newsweek, посилаючись на заяву міністра праці Росії Антона Котякова, яку процитували російські державні ЗМІ. За словами Котякова, до 2030 року в Росії може бракувати до трьох мільйонів робітників. Він зазначив, що за результатами опитування понад 260 тисяч роботодавців виявлено дефіцит кваліфікованих працівників, особливо в будівництві та виробництві.