Рубрики
МЕНЮ
Клименко Елена
Росія має три так звані "переваги" над цивілізованим світом, які, за своєю суттю, лише підкреслюють критичний стан країни. Таку думку висловив відомий російський опозиційний журналіст Ігор Яковенко.
Володимир Путін. Фото: УНІАН
Однією з ключових рис Росії, за його словами, є тотальна відсутність політичної суб'єктності у населення. Простіше кажучи, росіяни ніколи не впливали на політичні процеси у власній державі. Вибори в цій країні, як зазначає Яковенко, жодного разу не призвели до реальної зміни влади. Уся політична система побудована так, щоб утримувати режим, а не дозволяти народне волевиявлення.
"У Кремлі продовжує правити диктатор, і в росіян немає жодного інструменту, аби змінити цю ситуацію. Влада в Росії змінювалась лише через смерть, вбивства або розпад держави — ніколи за волею виборців", — наголошує журналіст.
Друга "перевага" — це ставлення до людського життя як до ресурсу без цінності. Відсутність емпатії до втрат, глибоко вкорінений принцип "жінки ще народять" існує ще з часів світових воєн. І це, на думку Яковенка, дає Путіну змогу вести тривалу війну, не рахуючись із втратами серед свого населення.
"Запитання не в тому, чи готові росіяни до затяжної війни, а в тому, чи готовий до неї Путін. А він готовий — бо для нього життя російського солдата нічого не варте", — констатує експерт.
Третій чинник — феноменальна терпимість населення до економічного зубожіння. В умовах, коли в будь-якій демократичній країні громадяни вимагали б змін, росіяни мовчки адаптуються, економлять і підкоряються. Навіть тривале погіршення умов життя не призводить до політичної активності чи протестів.
"У Росії економічна криза не трансформується в суспільний спротив. Люди мовчать, навіть коли відбувається очевидна деградація — це ще один фактор, на який спирається путінський режим", — додає Яковенко.
На його думку, сам Путін є загрозою, але ще більш небезпечною є структура держави, яка десятиліттями породжує агресивні форми імперської політики. Від Російської імперії до СРСР і нинішньої путінської РФ — всі ці форми несуть загрозу сусідам і всьому світу.
"Поки існуватиме Росія в її нинішніх географічних і політичних рамках, світ не зможе почуватися у безпеці", — підсумував журналіст.
Як вже писали "Коментарі", батько Ілона Маска, південноафриканський підприємець Еррол Маск, висловив думку, що мирна угода з Україною повинна бути такою, щоб вона влаштовувала Росію. Він підкреслив, що Росію, як одну з основних світових держав, не можна просто ігнорувати.
Новини